Beta verze vydávané pro zařízení Apple mají výhody i nevýhody

Společnost Apple každoročně vydává beta verzi svého softwaru pro iOS, macOSwatchOS. Tyto beta programy jsou zdarma dostupné pro uživatele s Apple ID. Uživatelé tak získávají možnost vyzkoušet si chystaný software dříve, než dojde k oficiálnímu vydání nové verze. Jedná se o zbytečnost, nebo ne?

Výhody stažení beta verze

První z výhod je v tom, že umožňuje poslat zpětnou vazbu společnosti Apple, jak jste byli spokojeni s beta verzí. Na základě své zkušenosti můžete spolu s jinými uživateli přispět k vyladění bety k finální verzi. Další výhoda spočívá v tom, že můžete vyzkoušet plno nových funkcí dříve, než je budou mít k dispozici ostatní, až vyjde finální verze.

Mohlo by vás zajímat:  Používání Spotify může být ještě lepší. Využijte sdílený účet nebo příjemný ranní budíček

Apple vydává dvě beta verze. První z nich je pro vývojáře, druhá pro veřejnost. Před verzí iOS 17 jste museli platit 99 dolarů ročně, abyste byli součástí Apple Developer Program a získali tak přístup k vývojářským beta verzím, což už neplatí. V případě nespokojenosti se můžete vrátit na předchozí verzi.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Beta verze není pouze o výhodách, má i své stinné stránky. Jaké máme na mysli? Stažením beta verze riskujete docela hodně. Beta verze bývají nestabilní a v nejhorším případě můžete přijítsvá data, proto proveďte zálohu, abyste předešli těmto potížím. Beta verze může způsobit špatný chod aplikací. Nové verze iOS jsou někdy poznamenány tím, že zaregistrujete potíže s výkonem. Pokud na to samé narazíte u beta verze, raději přejděte na poslední verzi iOS.

Mohlo by vás zajímat:  Po osmi letech mění Google Chrome své logo. Velké změny se ale uživatelé bát nemusejí

Velkým problémem je bezpečnost. Může za to skutečnost, že verze není plně vyvinuta. To může být cesta pro malware a další nebezpečné viry. Bohužel i samotní hackeři vás mohou napadnout.

Záleží na vás

Po přečtení výhod a nevýhod je pouze čistě na vašem zvážení, zda podstoupíte tuto zkoušku. Musíte počítat s tím, že i když zažijete nějakou zábavu a vyzkoušíte nové funkce, jste vystaveni bezpečnostnímu riziku. V nejhorších případech můžete přijít o všechna data, což může být krutá daň.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/pros-vs-cons-of-apple-beta-software