Beta verze vydávané pro zařízení Apple mají výhody i nevýhody

Společnost Apple každoročně vydává beta verzi svého softwaru pro iOS, macOSwatchOS. Tyto beta programy jsou zdarma dostupné pro uživatele s Apple ID. Uživatelé tak získávají možnost vyzkoušet si chystaný software dříve, než dojde k oficiálnímu vydání nové verze. Jedná se o zbytečnost, nebo ne?

Výhody stažení beta verze

První z výhod je v tom, že umožňuje poslat zpětnou vazbu společnosti Apple, jak jste byli spokojeni s beta verzí. Na základě své zkušenosti můžete spolu s jinými uživateli přispět k vyladění bety k finální verzi. Další výhoda spočívá v tom, že můžete vyzkoušet plno nových funkcí dříve, než je budou mít k dispozici ostatní, až vyjde finální verze.

Apple vydává dvě beta verze. První z nich je pro vývojáře, druhá pro veřejnost. Před verzí iOS 17 jste museli platit 99 dolarů ročně, abyste byli součástí Apple Developer Program a získali tak přístup k vývojářským beta verzím, což už neplatí. V případě nespokojenosti se můžete vrátit na předchozí verzi.

Mohlo by vás zajímat:  Přenosný, nebo stolní: oba typy počítače mají co nabídnout, s výběrem pomůže několik parametrů
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Beta verze není pouze o výhodách, má i své stinné stránky. Jaké máme na mysli? Stažením beta verze riskujete docela hodně. Beta verze bývají nestabilní a v nejhorším případě můžete přijítsvá data, proto proveďte zálohu, abyste předešli těmto potížím. Beta verze může způsobit špatný chod aplikací. Nové verze iOS jsou někdy poznamenány tím, že zaregistrujete potíže s výkonem. Pokud na to samé narazíte u beta verze, raději přejděte na poslední verzi iOS.

Velkým problémem je bezpečnost. Může za to skutečnost, že verze není plně vyvinuta. To může být cesta pro malware a další nebezpečné viry. Bohužel i samotní hackeři vás mohou napadnout.

Záleží na vás

Po přečtení výhod a nevýhod je pouze čistě na vašem zvážení, zda podstoupíte tuto zkoušku. Musíte počítat s tím, že i když zažijete nějakou zábavu a vyzkoušíte nové funkce, jste vystaveni bezpečnostnímu riziku. V nejhorších případech můžete přijít o všechna data, což může být krutá daň.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/pros-vs-cons-of-apple-beta-software