Jaké funkce má aplikace WhatsApp? O některých možná ani nevíte

Jaké funkce má aplikace WhatsApp? O některých možná ani nevíte

WhatsApp je velmi jednoduchá aplikace, díky které můžete jednoduše telefonovat nebo posílat zprávy. Video hovory také nejsou pro tuto aplikaci problém. Rozhraní je přehledné a zvládne ho opravdu každý. WhatsApp ale nabízí také jiné funkce, o kterých možná ani nemáte tušení. Několik z nich si představíme.

Jestli si vyjdete na procházku a ztratíte se, aplikace pomůže

WhatsApp umožní sdílet vaši polohu, takže pokud vyrazíte do neznámé oblasti, může vám pomoci se znovu zorientovat a najít cestu ven například z lesa. Může se tak hodit například při nočních procházkách, protože polohu sdílí za běhu. Jiná osoba tak může snadno sledovat, kde se pohybujete a v případě potřeby pomoci.

Mohlo by vás zajímat:  Útok přichází vždy nečekaně. Chraňte se na internetu opravdu silným heslem

V aplikaci můžete využívat také jednoduché samolepky, které můžete posílat v chatu svých přátelům Pokud vám již nebudou stačit klasické emotikony, stačí zabrousit do seznamu samolepek. Bohužel si ale nebudete moci udělat vlastní, na ty byste si musel stáhnout zase další aplikaci, které je vytvoříte a přenesete do WhatsApp.

Díky WhatsApp budete vědět, komu píšete nejčastěji

Aplikace vám umožní sledovat, s kým si často píšete. Není to sice stoprocentní, protože hodnocení aplikace je založené na tom, kolik konverzaci si mezi sebou vyměníte. S někým si tak můžete psát stovky zpráv denně, ale na žebříčku bude až za tím, komu posíláte dva velké soubory s videem. Funkce vám umožní také zobrazovat fotografie a videa, které sdílíte s danou osobou.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli jediné chybě v systému přišla Kjótská univerzita o 77 TB vědeckých dat

V aplikaci můžete snadno vidět, jak dlouho vám někdo neodpověděl na zprávu. Je to funkce, která může kontrolovat čas přečtení zprávy a tím pádem budete mít přehled o tom, jestli vás někdo cíleně neignoruje. Příjemce zprávy ale tuto funkci může snadno obejít tím, že si ji zakáže. Mnoho lidí neví o všech těchto funkcích, které aplikace nabízí. Existuje ale mnohem více, než jste uvedli v článku.

Zdroj: https://www.marca.com/en/lifestyle/2021/02/26/603974c2e2704e408d8b4630.html