Výhody a nevýhody YouTube Music: v mnohém nabízí víc než Spotify

Hudební průmysl nabízí spoustu zábavy, stejně jako filmový. Dříve jsme si kupovali gramofonové desky nebo CD, abychom mohli podpořit interprety a zároveň si dopřát jejich produkci. Jak rychle se vyvíjely technologie, tak se postupem času začaly objevovat platformy jako YouTube, kam se přidávaly klipy, které jsme do té doby znali pouze z televizních stanic. V jednu dobu ale přišel zlom, kdy se objevily první streamovací platformy typu Spotify nebo Apple Music. Ano, mohli jsme narazit ještě na SoundCloud nebo Mixcloud a další stránky, ale rozhodně nenabízely co výše dvě zmíněné. Jako zajímavá alternativa se jeví právě YouTube Music, jež byla dříve známá spíše jako Google Music. Pojďme se podívat, v čem tkví výhody či nevýhody.

Výhody

Mezi největší výhody YouTube Music patří knihovna. V aplikaci můžete snadno najít veškeré skladby, na které si vzpomenete, a to včetně mixů. Podobně jako Spotify i YouTube Music obsahuje zhruba 70 milionů skladeb. YouTube Music využívá stejného algoritmu jako samotný YouTube, což je opravdu skvělá zpráva, jelikož moc dobře víme, jak skvělý algoritmus to je.

Mohlo by vás zajímat:  Starší notebook je škoda jen tak vyhodit. Využít lze jako server, hotspot i úložiště

Další výhodou bezplatné verze je absence reklammožnost přeskakovat jednotlivé skladby, což ve Spotify nemůžete. Zaplacením předplatného YouTube Premium získáte přístup k YouTube Music. Velkou výhodou je také možnost sledovat k písním klipy.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Výše zmíněné výhody stojí určitě za to, ale co nevýhody? Mohou přebít výhody, nebo jsou to malé ryby? Pojďme se podívat:

  • nižší kvalita streamované hudby,
  • nelze přehrávat na pozadí,
  • obecné rozhraní.

Kvalita streamované hudby je dost zásadní bod pro poslech hudby. Na tomto poli je nejkvalitnější Apple Music díky funkci Lossless Audio. Spotify i Apple Music nabízí maximální přenosovou rychlost 320 kb/s, kdežto YouTube Music pouze 256 kb/s. Na první pohled to možná nevypadá na zásadní rozdíl, ale opravdu to má obrovský vliv.

Nejvíce frustrujícím omezením je nemožnost přehrávat hudbu na pozadí. Jestli vás zaujaly výhody, tohle může vše změnit.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp se už brzy pochlubí řadou novinek. Na uživatele čeká nový design i přehrávač zpráv

Nicméně jestli vám nižší kvalita nevadí a máte finance k tomu, abyste si pořídili placenou verzi, může vám aplikace nabídnout více než Spotify či Apple Music.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/is-youtube-music-worth-it-pros-and-cons/