Použití anonymního prohlížeče neochrání před hackerským útokem

Soukromíbezpečnost jsou velice důležité pro každého z nás. Je tedy namístě se obávat o vlastní bezpečnost v případě odcizení dat. Z tohoto důvodu je doporučováno několik rad, co dělat a co rozhodně nedělat. Většina dnešních prohlížečů je vybavena inkognito režimem. Co všechno tento režim umí?

Jak funguje inkognito režim

Anonymní režim funguje tak, že nezaznamenává aktivity uživatele během prohlížení internetových stránek. Mezi tyto aktivity patří především, že neukládá

  • historii procházení,
  • soubory cookies,
  • dočasné soubory,
  • data formulářů, hesla a vyhledávání.
Mohlo by vás zajímat:  Zmizet z Tinderu lze několika způsoby. Po dočasné pauze se můžete kdykoli vrátit zpět

V čem je tento režim prospěšný?

Hlavní výhoda tohoto režimu spočívá zejména v tom, že brání ukládání vaší stopy během používání internetu v daném prohlížeči. I tato aktivita však lze dohledat, nicméně to nezvládne běžný uživatel, proto je prohlížení v inkognito režimu skvělou volbou, zejména v kancelářích, domácnostech atd.

Zdroj obrázku: Freepik

I tak vás ale může hacker špehovat

I přes to všechno, co dokáže anonymní režim, v případě prolomení ochrany hackerem z vás dělá kořist. Anonymní režim není navržen na to, aby vás chránil před útoky hackerů. Jestliže do vašeho zařízení pronikne hacker, pomocí různých metod vás může špehovat, získat cenná data a ovládat vaše zařízení. Vaši aktivitu navštívených stránek může zjistit prostřednictvím kontroly mezipaměti DNS.

Mohlo by vás zajímat:  Zpomalený telefon Android si zaslouží revizi. Systém rozběhne několik jednoduchých kroků

Využijte šifrování

Pro vyšší bezpečnost je lepší, když zapojíte šifrování. Když použijete HTTPS (hypertext transfer protocol secure), zvýšíte svou úroveň zabezpečení před hackery. Bezpečnost také zvýšíte zapojením VPN. Ta se postará o další vrstvu ochrany a zvyšuje tak anonymitu před potencionálními útočníky. Tato vrstva skryje vaši IP adresu.

Patříte k těm, co používají anonymní režim prohlížení? Výborně, jste na dobré cestě k tomu, abyste si zachovali své soukromí a bezpečí před ostatními. Samotné používání anonymního režimu však nestačí, jestliže se chcete vyhnout hackerským útokům.

Zdroj: https://techforfolks.com/can-you-get-hacked-browsers-incognito-mode/