Klasická peněženka bude brzy patřit minulosti. Google Wallet umožní nahrát kromě platebních karet i doklady

Klasická peněženka bude brzy patřit minulosti. Google Wallet umožní nahrát kromě platebních karet i doklady

Google a jeho platební systém Google Pay vám určitě nemusíme představovat. Pokud by někdo přece jenom nevěděl, pak se jedná o službu, kde si můžete přidávat platební karty a slevové kartičky do aplikace a rovnou s nimi platit. Nyní si pro nás ale Google připravil novinku a přináší službu Google Wallet.

Možná jste již tento název kdysi dávno zaregistrovali. To může být způsobeno tím, že firma kdysi již službu se stejným názvem provozovala, ale ukončila ji právě kvůli zmíněnému Google Pay. Nyní se vrací a vypadá to, že tentokrát dokonce nahradí službu Google Pay, která nastoupila v minulosti místo ní. Abychom se v tom ještě více nezamotali, tak se raději podíváme, co nám tato služba nabídne.

Mohlo by vás zajímat:  Laserová, nebo inkoustová: oba typy tiskáren stále soupeří o prvenství, profesionálové mají jasno
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce Google Wallet

Tato aplikace by se měla co nejvíce přiblížit fyzické peněžence. Bude to tak místo, kde budete moci mít všechny potřebné věci v digitální podobě. Takže veškeré vaše platební karty, věrnostní karty nebo vstupenky na nejrůznější akce, což funguje již nyní u Google Pay. Novinkou by pak měly být doklady. Tedy občanka, řidičák nebo pas. A dále ostatní věci, jako studentské průkazy, očkovací průkazy, kartička pojištěnce a v některých případech i klíčky od auta.

Mohlo by vás zajímat:  Padělaná příslušenství mohou způsobit ztrátu dat a poškození

Používání Google Wallet

Nepůjde o nic převratného nebo složitého. Jednoduše všechny podporované karty naskenujete za pomoci svého mobilního telefonu a uložíte. Samozřejmostí je, že si všechny tyto karty a doklady můžete aktualizovat dle potřeby a hlavní novinkou budou notifikace. Můžete si nastavit upozornění, pokud vám některá z karet bude končit, když se bude blížit termín některé z vašich akcí, a spoustu jiných věcí.

Prozatím na začátek má být aplikace k dispozici ve čtyřiceti státech a podpora jednotlivých funkcí se bude lišit podle pravidel v daných zemích. Dostupné pak budou jak pro Android, tak pro hodinky s Wear OS.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/mobile/is-google-wallet-the-same-as-google-pay-well-explain/