3 důvody, proč zpráva iMessage nezmodrá: chyba nemusí být ve vašem iPhonu

Uživatelé iPhonu mohou mezi sebou posílat klasické textové SMS zprávy nebo iMessage, pro které je vyžadováno internetové připojení. Úspěšně odeslaná iMessage zpráva je zobrazována v modré textové bublině. Pokud čtete tento článek, tak především hledáte odpovědi, proč jsou najednou vaše zprávy zobrazovány v klasické zelené bublině. Přidal si vás adresát do blokovaných kontaktů, nebo jsou důvody jiné? Čtěte dál…

Blokaci nezjistíte

Na základě posílání SMS nebo iMessage nemáte možnost poznat, zda jste byli přidáni do blokace. Bez ohledu na skutečný stav blokace uslyšíte stále typický zvuk odeslané zelené bubliny jako obvykle. Takže můžete nadále posílat zprávy, aniž byste zjistili, že jste v bloku. Existují tedy různé důvody, proč se vaše původní iMessage zpráva odeslala jako zelená.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení prodlouží baterii život. Stačí dodržet čtyři jednoduché zásady

3 důvody, proč selže odeslání iMessage a zpráva je poslána jako SMS

Nejdříve se vyplatí zjistit příčinu, zda se nejedná o problém ve vašem iPhonu. Odesílání zpráv iMessage v zelené bublině místo modré je běžný problém, když služba přestane fungovat. Pokud máte vše v pořádku, chyba může být na straně adresáta. Jaké jsou tři důvody možného selhání?

  • Absence připojení k internetu.
  • Příjemce nepoužívá zařízení Apple.
  • Vypnuté zařízení.
Zdroj obrázku: Freepik

Pro správné fungování iMessage je zapotřebí internetového připojení, ale na obou stranách. V opačném případě se může objevit hláška, že iMessage nebyla odeslána. Druhým problémem je použití jiného zařízení než Apple. V takovém případě bude automaticky iMessage odeslána jako klasická SMS zpráva. Třetím důvodem je vypnutí zařízení. Vaše iMessage v takovém případě zůstane nevyřízená, dokud příjemce opět nezprovozní své zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Darujte pod stromeček vzpomínky. Vše o společném přátelství získáte z Facebooku na jedno kliknutí

Jak otestovat, zda vás někdo zablokoval

Nejjednodušší variantou je samotný telefonní hovor příjemci. Pokud bude hovor úspěšný, nejste v bloku. Samotnou blokaci nemůže nikdo provést v rámci iMessage. Může se stát, že váš hovor nebude úspěšný, ale nemusí se hned jednat o blokaci, může záležet na dostupnosti signálu.

Můžete danou osobu zkontaktovat i pomocí jiných platforem, jako je Messenger, WhatsApp a další. Pokud s vámi daná osoba komunikuje prostřednictvím těchto sítí, tak vás pravděpodobně nezablokovala a může být na vině technická závada.

Zdroj: https://www.rd.com/article/why-are-my-texts-green/