Nejlepší generátory hesel pro Windows: bezpečí na prvním místě

Velice důležitým prvkem na internetu je heslo, které funguje jako ochranná zeď, jež stojí mezi vaším soukromím a internetem. Určitě je nesmysl, abyste používali stejné heslo pro všechny účty na internetu. Jakmile by bylo prolomeno, útočník by mohl napadnout všechny vaše ostatní účty, což je nebezpečné. Místo vymýšlení různě složitých hesel můžete využít služeb generátorů hesel.

Silné heslo musí být složitédlouhé. Prolomení dlouhého hesla trvá déle. Může za to především počet kombinací, které musí útočník vygenerovat. Síle hesla přidá trocha nahodilosti, stejně jako symboly a číslice. Neznamená to však, abyste zaměnili písmena za symboly v jednoduchém slově.

Mohlo by vás zajímat:  Rusko útočí na Ukrajinu i v kyberprostoru. Na dlouhé desítky minut odstřihlo zásadní weby

Password Tech

Password Tech je bezplatný generátor hesel pro OS Windows s otevřeným zdrojovým kódem pro generování hesel a přístupových frází. Je napsán v C/C++ a umožňuje psát vlastní skripty Lua pro řízení generování hesel na základě vašich preferencí. Aplikaci si můžete přizpůsobit, aby generovala hesla se znaky, přístupovými frázemi a formátovala hesla. Kromě toho umožňuje zvolit si délku hesla, vytvořit si více hesel a následně jejich uložení. Generátor hesla je k dispozici zdarma zde.

Zdroj obrázku: Freepik

Advanced Password Generator

Adanced Password Generator je základní generátor hesel pro OS Windows. Jeho rozhraní je základní s možností generovat bezpečná hesla v rozmezí od 7 do 100 znaků. Po otevření aplikace stačí kliknout na ikonu klíče, čímž vygenerujete heslo. Po vygenerování zvolte možnost Kopírovat heslo. Vygenerované heslo můžete upravit podle sebe, hlavně aby obsahovalo malá a velká písmena, čísla a speciální znaky. Nenabízí sice různé exkluzivity, ale bohatě stačí, že splní, co je od něj očekáváno. Stahovat můžete na tomto odkazu.

Mohlo by vás zajímat:  K vytváření kvalitních videí, co zaujmou, dnes postačí chytrý telefon

IObit

Název IObit je vám možná povědomý především pro jeho nástroje k optimalizaci systému OS Windows. Kromě toho je vybaven také svým vlastním generátorem hesel. Dokáže vygenerovat heslo o velikosti 6 až 64 znaků. Umožňuje si zvolit různé možnosti, co má heslo obsahovat, například malá a velká písmena, číslice, speciální znaky nebo interpunkci. Může vygenerovat až sto hesel, která lze zabezpečit jedním hlavním heslem. Stahovat zdarma můžete zde.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/desktop-password-generators-windows/