Nejlepší dostupné prohlížeče na bázi Mozilla Firefox

Když se řeknou internetové prohlížeče, nejčastěji si vybavíme Google Chrome. Hned v jeho závěsu jsou Opera, Mozilla Firefox, Microsoft Edge (Explorer) a další. Ani jeden z těchto prohlížečů není úplně dokonalý. Proto vedle nich najdete další desítky prohlížečů, které používají jejich architekturu jako základ. V současnosti je k dispozici mnoho méně známých prohlížečů s architekturou Google Chrome. Mozilla Firefox sice neinspirovala tolik prohlížečů, zato ale stojí za zkoušku. Jaké internetové prohlížeče máme na mysli?

Firefox Developer Edition

Na internetu kolují momentálně čtyři oficiální verze Firefoxu a tato je určena přímo pro vývojáře. V tomto prohlížeči lze využít nástroje určené ke zdokonalení webových stránek, provádět zde rutinní testy a různě ladit. Umožňuje prohlížet webové stránky stejně jako Mozilla Firefox. Jedná se o samostatnou aplikaci bez vazby na Mozillu Firefox. Použitím tohoto prohlížeče získáte prvotní přístup k nejnovějším funkcím, než přijdou do oficiální Mozilly Firefox. Počítejte ale s větším procentem chyb a pádů. Stahujte na tomto odkaze.

Mohlo by vás zajímat:  Nateklá baterie u notebooku znamená jediné: honem s ní rychle pryč
Zdroj obrázku: Freepik

Tor

Internetový prohlížeč Tor patří k nejbezpečnějším prohlížečům, jaké jsou k mání. Na základě poznatků stojí za tím právě použitá architektura Firefoxu, kterou Chromium neoplývá. Tor se těší neustálé podpoře, takže veškeré chyby a bugy jsou následně opravovány velice rychle. Na úkor zachování bezpečnosti a anonymity zapomeňte na rozšíření. Tor prohlížeč by měl vlastnit každý, v jehož zájmu je soukromí. Stahujte zde.

Waterfox

Vyhovuje vám Firefox, ale i přesto byste uvítali něco jednoduššího a zároveň bezpečnějšího? Waterfox vám tyto touhy splní. Prohlížeč neshromažďuje žádná telemetrická data a obsahuje podnabídku s názvem Enhanced Tracking Protection, která nabízí personalizaci zabezpečení. Waterfox má obrovskou výhodu, dokáže spustit rozšíření určená pro Chrome nebo Operu. Stahujte zdarma na tomto odkaze.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/best-firefox-based-browsers/