Ochrana displeje může zabránit škrábancům i rozbití displeje, ve většině případů je však zbytečná

Ochrana displeje může zabránit škrábancům i rozbití displeje, ve většině případů je však zbytečná

Existují hned čtyři druhy chráničů pro obrazovku, které se postarají o to, abyste si nepoškrábali displej. Jenže obrazovky jsou dnes tak pevné, že tahle přídavná ochrana je už skoro jenom na ozdobu. Jasně, pomohou vám proti poškrábaní, jenže na úkor vzhledu.

  • Tvrzené sklo – Celkem odolná pomůcka, která by vám měla pomoci ochránit displej. Je rozhodně odolnější než jeho plastové konkurence a snadno se nasazuje. Nicméně po nasazení na displeji prostě nevypadá tak dobře, jako by tam vůbec nebylo.
  • Polyethylentereftalát – Plastové chrániče. Mají několik výhod. Jsou levné, lehké a tenké. Nedokáže vás ochránit tak dobře jako tvrzené sklo, ale po nasazení prakticky není poznat, že tam je.
  • Termoplastický polyuretan – Jedná se o tenký pružný plast, který sice dokáže váš displej docela dobře ochránit, ale jeho nasazování je poměrně obtížné. Co se týče ochrany, pak je někde mezi tvrzeným sklem a polyethylentereftalátem.
  • Tekuté chrániče obrazovky – O této možnosti se moc neví, ale opravdu existuje. Nicméně ochrana je prakticky nulová. Tento typ vám pomůže leda od nějakých malých škrábanců. Navíc by se měl používat po nějaké době znova a velmi obtížně se odhaduje, kdy tato doba nastala.
Mohlo by vás zajímat:  Přehled klíčových výhod a rizik placení kartou
Zdroj obrázku: Freepik

Ale opravdu ji potřebujete?

S nejnovějšími smartphony je již dodáváno opravdu kvalitní tvrzené sklo Gorilla Glass 6. Toto sklo je dokonce tvrdší než některé základní kovy a mělo by přežít několik pádů na zem z větší výšky. Takže rozbít tohle sklo už je docela oříšek. A vzhledem k tomu, že rozbít nové obrazovky není vůbec jednoduché, tak asi sami vidíte, že za ochranu displeje navíc je zbytečné platit. Pokud tedy nepracujete někde, kde se ve velkém množství objevují kameny, písek nebo vzácné kovy. Ty jsou totiž schopné Gorilla Glass 6 poškrábat.

Mohlo by vás zajímat:  Používání Spotify může být ještě lepší. Využijte sdílený účet nebo příjemný ranní budíček

Pokud tedy opravdu na svém displeji chcete ochranu, pak doporučujeme zvolit tvrzené sklo nebo PET.

Zdroj: https://phonesforever.com/why-screen-protectors-are-useless-nowadays/