Telefon může vydržet nabitý mnohem déle. Stačí některé věci vypnout a jiné naopak zapnout

Také se vám telefon hrozně rychle vybíjí? Je dost možné, že telefon používáte špatně, nebo alespoň minimálně dost nešetrně k vaší baterii. Máme pro vás několik tipů, jak baterii udržet zdravou a spotřebu malinko snížit.

Máte nastavený vysoký jas displeje

Jedním z největších viníků toho, že se vaše baterie vybíjí příliš rychle, je vysoko nastavený jas. Namísto vysokého jasu se pokuste co největší počet aplikací používat v tmavém režimu pro lepší viditelnost, a jas tak můžete nechat snížený. Možná tomu nebudete věřit, ale displej samotný spotřebuje přibližně padesát procent baterie a jas je z toho více než polovina.

Příliš mnoho aplikací na pozadí

Pokud aplikace běží na pozadí, tak pořád funguje, i když ji nepoužíváte. To znamená, že spotřebovává část energie, kterou byste mohli ušetřit. Proto aplikace, které vyloženě nepotřebujete, vypínejte a nenechávejte je běžet v pozadí.

Zdroj obrázku: Freepik

Režim obrazu v obraze

Tento režim vám povolí mít zapnutá dvě okna najednou. Například můžete sledovat YouTube videa a na zbytku displeje si číst novinky v prohlížeči. A přesně to je další z věcí, která vysává energii z vaší baterie neuvěřitelnou rychlostí!

Jste připojeni nonstop

Nikdy nevypínáte Wi-Fi, data vám také běží, co je rok dlouhý, a baterie pláče. Pokud vyloženě nepotřebujete být stále na přijmu, využijte možnost režimu letadlo. Uvidíte, že vám za to baterie jednou poděkuje.

Máte holt starou baterii v telefonu

Pokud máte starou baterii, pak se nemůžete divit, že už nevydrží tolik, co na začátku. Bohužel s tímto problémem vám nijak neporadíme a jediným možným řešením, jak toto vyřešit, je nákup nové baterie.

Sledování polohy

Stejně jako je spousta z nás neustále připojena k  internetu, míváme také nepřetržitě zapnutou funkci na sledování polohy. Pokud tedy chcete ušetřit nějakou energii, pak tuto funkci vypínejte, pokud není zrovna potřeba.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/9-tips-to-boost-your-android-phones-battery-life