Práce i zábava je s Windows 11 hračka. S klávesovými zkratkami je vše ještě rychlejší

Práce i zábava je s Windows 11 hračka. S klávesovými zkratkami je vše ještě rychlejší

Pohybování se v nabídkách systému Windows není občas nejrychlejší, ale díky několika klávesovým zkratkám, které jsme si pro vás připravili, rozhodně ušetříte při této činnosti spoustu času.

Windows + Shift + S (Pořizování snímků obrazovky)

Tato kombinace otevře rozhraní pro pořizovaní snímků obrazovky. Spolu s nimi se otevře i možnost pro vystřihování. V nejnovější verzi tohoto systému je pořizování snímků opravdu jednoduché a s tímto trikem i pořádně rychlé.

Windows + V (Historie vkládání)

Díky těmto dvou klávesám se dostaneme k jedné z nejlepších funkcí, se kterými Windows přišel. Jedná se o historii schránky, kde si můžete zkopírovat věci z dokumentů, webových stránek nebo jiných zdrojů.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Neeva slibuje maximální ochranu soukromí bez sledování a reklam. Má však několik háčků

Windows + tečka (Speciální znaky)

Díky této kombinaci se otevře panel, který nabízí speciální znaky, symboly a emotikony. Díky této funkci si můžete kdykoliv a do jakéhokoliv textu jednoduše přidat znak nebo emotikon, který zrovna potřebujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Windows + H (Zadávání hlasem)

Stisknutím těchto kláves se otevře možnost hlasového zadávání. Pokud se vám tedy nechce psát, můžete si díky této možnosti většinu věcí zařídit jen za pomoci svého hlasu. Nicméně čeština není mezi podporovanými jazyky.

Ctrl + Windows + šipka (Přepínání virtuální plochy)

Pokud se chcete rychle pohybovat mezi virtuálními plochami, pak je tato kombinace právě pro vás. Podle toho, zda chcete vlevo, nebo vpravo, zvolíte požadovanou šipku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyskakovací okna o souborech cookies v prohlížeči jde jednoduše zakázat. Ne vždy se to však vyplatí

Ctrl + Shift + ESC (Správce úloh)

Potřebujete rychle vyvolat správce úloh? Pak pro tuto možnost slouží tato kombinace klávesových zkratek. Jedná se o nejrychlejší způsob, jak se sem dostat.

Windows + G (Herní lišta)

Pokud patříte mezi hráče, pak se vám určitě bude hodit tato kombinace. Pro všechny z vás, kdo se věnujete hraní na počítači, je tato funkce povinností a teď se k ní dostanete ještě rychleji.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/windows-11-keyboard-shortcuts/