Na světě existuje mnoho mýtů ohledně technologických postupů. Technologie se mění před očima a každý rok jen koukáte, co nového nám vědci a vývojáři představují. Počítače, telefony, roboti, automobily – všechno je naší součástí a bohužel mnohdy věříme něčemu, co není pravda. Jaké jsou největších mýty v technologické oblasti?
Mýtů najdete celou hromadu, mnoho lidí jim skutečně věří
Jestli se chcete dozvědět něco nového, rozhodně stojí za to si článek přečíst. Věděli jste, že dříve se počítače nemohli vypínat tlačítkem na napájení? Dnes si to nikdo neumí představit, ale dříve se mohly i vyhodit pojistky. Počítač mohl ztratit veškerá data. Možná vám také vtloukali do hlavy, že se má flash disk z počítače vytáhnout pouze poté, co vám naskočí hláška „bezpečně odebrat hardware“. I to je mýtus, rozhodně na tom nezávisí nic ohledně vytažení flash disku z USB portu.
U telefonu se často snažíme zavírat veškeré aplikace. Možná je to jen zvyk, ale mnoho lidí věří, že tím zvýší výdrž baterie nebo se telefon zrychlí – není to ale pravda. Aplikace, které běží na pozadí, nemají na výkon chytrého telefonu žádný vliv. Dalším mýtem je hláška „neseď blízko u televizi, zkazíš si oči“. Ve skutečnosti se toho vůbec nemusíte bát, v tomto ohledu neexistuje žádný důkaz, že tomu tak je.
Proč není dobré nechat telefon úplně vybít?
Dříve se věřilo tomu, že je nutné telefon nechat občas skutečně vybít na 0 %, abyste ho pak mohli nabít. Prý se tím prodloužila životnost baterie, bohužel to ale není pravda. Naopak, tento proces může dnešním chytrým telefonům spíše uškodit než jim pomoci. Baterie ztrácí rychleji na kapacitě.
Zajímáte se o fotografování a při koupi fotoaparátu koukáte hlavně po tom, kolik má megapixelů? Vůbec to nemusí být hlavní parametr, podle kterého vybírat. I horší fotoaparáty s méně megapixely mohou udělat skvělé fotky. Kvalitu snímku totiž ovlivňuje světlo a také velikost matrice.
Zdroj: https://blogthinkbig.com/7-myths-technology