Netflix oficiálně propouští 150 zaměstnanců. Nižší zisky společnosti si ale vyžádají ještě vyšší číslo

Netflix oficiálně propouští 150 zaměstnanců. Nižší zisky společnosti si ale vyžádají ještě vyšší číslo

Netflix v nedávné zprávě oznámil, že bude propouštět na 150 zaměstnanců, a to převážně z USA. Důvodem je prosté omezování nákladů, protože růst firmy se v posledních měsících značně zpomalil.

V e-mailovém prohlášení se zástupce Netflixu vyjádřil naprosto jasně. Vzhledem k tomu, že firma zažívá zpomalující růst příjmů, pak se k tomu jako společnost musí postavit tím, že adekvátně zastaví i růst nákladů. Což je špatná zpráva hlavně pro 150 zaměstnanců, kteří pocházejí většinou z USA. Uvedl rovněž, že je to pro ně jako společnost těžké a nikdo se nechce rozloučit s výbornými kolegy jen tak. Bohužel z ekonomického hlediska prý nemohou jinak.

Mohlo by vás zajímat:  USA zintenzivňuje vyšetřování ohledně UFO úkazů. Stovky záhadných objektů čekají na rozlousknutí

Číslo propuštěných zaměstnanců je ve skutečnosti vyšší

Někteří z propuštěných pracovali jako kreativci, a dokonce se starali o původní obsah. Údajně se mezi propuštěnými objevily i jména jako Sebastian Gibbs nebo Negin Salmasi. Následné změny v animovaných projektech se týkaly asi dalších sedmdesáti zaměstnanců, se kterými se firma rozloučila. Z čehož vyplývá, že propuštěných není pouze 150, jak původně Netflix uvedl, ale číslo se nám dostalo lehce nad dvě stovky.

Zdroj obrázku: Freepik

Ani agentury nebudou nadále společností využívány

Dále se ze zprávy dozvídáme, že společnost Netflix již neobnovila smlouvy s některými agenturami, které získávaly dodavatele pro vydavatelské a sociální složky. Ani tito externí dodavatelé nejsou uvedeni v čísle 150, které na začátku zmiňují. Jelikož lidé, kteří se starali o správu sociálních sítí tohoto streamovacího giganta, nejsou oficiálně vedeni jako zaměstnanci Netflixu. Pokud ovšem máte strach o uzavření sociálních kanálů, pak nemusíte. Ty budou nadále pokračovat, jak je známe.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli jediné chybě v systému přišla Kjótská univerzita o 77 TB vědeckých dat

Za první čtvrtletí tohoto roku ztratila společnost na 200 000 předplatitelů a nepotvrdila se tak predikce, kdy měly počty naopak stoupat. Navíc se neočekává v nejbližší době změna.

Zdroj: https://www.foxbusiness.com/entertainment/netflix-layoffs-150-employees-subscriber-losses