Ochraňte svou chytrou domácnost před hackery. Dvoufázové ověření a rozdělení sítě vás udrží v bezpečí

Ochraňte svou chytrou domácnost před hackery. Dvoufázové ověření a rozdělení sítě vás udrží v bezpečí

Chytrá domácnost nám mnohé ulehčí, ale také jsme více v ohrožení. Když se spoléháme na elektroniku, musíme být také připravení na to, že nás mohou napadnou hackeři. Mohou například hacknout kamery nebo mikrofony a o to určitě nestojí nikdo z nás. Pokud se ale připravíme a zajistíme si bezpečnost, pak můžeme být relativně v pohodě.

Nejprve zabezpečte svou síť Wi-Fi

Většina zařízení a služeb, které jsou součástí vaší chytré domácnosti, budou pravděpodobně napojeny na vaši Wi-Fi. A proto byste se měli postarat o to, aby byla dostatečně zabezpečená. Rozhodně si zvolte pořádně silné heslo a svou síť pojmenujte tak, aby nenesla název, který jste k tomuto připojení dostali. Potencionální hacker by pak měl mnohem více prostoru k dohledání potřebných informací.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Neeva slibuje maximální ochranu soukromí bez sledování a reklam. Má však několik háčků

Volte dvoufázové ověřování

Pokud máte silná hesla, pak je to jenom dobře. Nicméně rozhodně nic nezkazíte tím, že si ke svému heslu přidáte ještě jedno ověřování. Dvě ochrany jsou mnohem lepší než jedna, a pokud by se někomu podařilo zjistit vaše heslo, pak jste stále krytí. Protože druhé ověření probíhá nejčastěji za pomoci hesla, které vám přijde na mobilní telefon.

Zdroj obrázku: Freepik

Mějte vždy aktuální firmware

Ke svému routeru dostanete vždy i software, který se stará o chod tohoto zařízení a veškeré nastavení okolo. Dejte si tedy pozor, abyste měli vždy aktuální verzi. Výrobci totiž pravidelně aktualizují firmware z důvodu možných chyb a vylepšeného zabezpečení. Tím, že jej budete udržovat aktuální, se opět sníží riziko na minimum.

Mohlo by vás zajímat:  Bez těchto aplikací se žádný uživatel Windows neobejde. Zvýší bezpečnost a postarají se o zábavu

Rozdělte svou síť

Naprostá většina nových routerů nabízí možnost vytvoření sekundárních sítí pro hosty a to je přesně to, co potřebujete. Oddělte své telefony a počítače od chytrých spotřebičů. Přidělte druhou síť vašemu chytrému vysavači, lednici, pračce a dalším jiným zařízením ve své domácnosti. Ochráníte tak případně svou hlavní síť.

Zdroj: https://www.hp.com/us-en/shop/tech-takes/best-ways-to-protect-home-network-security