Robotický právník míří k soudu. Americký startup posouvá hranice umělé inteligence zase dál

Modernizace v běžném životě nabrala od určitého roku slušné tempo. Takový pokrok, co můžeme sledovat během posledních 100 let, a zejména v posledních letech, je neuvěřitelný. Od prvních mobilních telefonů po chytré mobilní telefony až po počítače, notebooky a všelijaká elektronická zařízení. Jako v Čapkově R.U.R. se začali objevovat postupně první roboti. Tito roboti se používají v montážních halách, v kuchyni i jako vysavač. Nápad s robotem se posunul ještě o level výš a své potencionální využití může mít i v oblasti práv. O čem bude řeč? Budeme řešit chatbota, který by měl v budoucnu zastupovat práci právníka.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte se na svou smrt. Zabezpečte svou digitální stopu i všechna důležitá data

Startup chce vstoupit do vod Nejvyššího soudu

DoNotPay pracuje na robotickém právníkovi a jeho cílová destinace je Supreme Court of United States (SCOTUS), tedy Nejvyšší soud USA. Za tuto cílovou metu jsou schopni zaplatit nemalou částku. Joshua Browder, CEO společnosti, uvedl na Twitteru, že je společnost schopna nabídnout 1 milion dolarů každé osobě, jejíž případ bude projednán u soudu. Pro získání této částky si stačí vzít s sebou AirPods sluchátka a nechat argumentovat chatbota jeho přesným zněním.

Mohlo by vás zajímat:  Od ChatGPT se distancuje stále více firem
Zdroj obrázku: Freepik

Chatbot bude mít premiéru jinde

Browder prohlásil, že si chatbot odbyde svou premiéru zatím jinde. Mělo by se jednat o dopravní soud. Jenomže už dopředu tvrdí, že je mu to málo, proto vyhlásil atak na ty nejvyšší pozice, respektive SCOTUS. Důvodem má být prý předvídání tvrzení haterů, kteří budou znehodnocovat práci chatbota, jelikož to bude pro GTP příliš jednoduché. Kritici označili celou záležitost jako pouhý reklamní trik. Na druhou stranu představa zastoupení advokáta UI (umělé inteligence) může vypadat přinejmenším zajímavě. Určitě si najde své fanoušky, stejně jako odpůrce. Jak to bude ale vypadat v budoucnu, to se nechme překvapit, bude nadále zajímavé sledovat, jak se bude tento startup rozvíjet.

Zdroj: https://gizmodo.com/donotpay-ai-offer-lawyer-1-million-supreme-court-airpod-1849964761