Jaká část vašeho mozku je odpovědná za duchovní vzrušení?

Jaká část vašeho mozku je odpovědná za duchovní vzrušení?

Bez ohledu na to, jestli věříte v Boha nebo ne, každý někdy ve svém životě zažit duchovní vzrušení. Vědci nyní ukázali, jaká oblast mozku je zodpovědná za tyto stavy a možná budete překvapeni, jakých výsledků dosáhli. Specialisté provedli studii na 27 lidech.

Během experimentu lidé popisovali své intimní duchovní zážitky

27 mladých lidí podstoupilo studii, která nakonec přinesla zajímavé výsledky. V průzkumu dobrovolníci vizualizovali a také popisovali své intimní duchovní zážitky, které prožili v minulosti. Později tyto jejich zkušenosti namluvila přátelským a laskavým hlasem žena. Vědci pak pomocí magnetické rezonance pozorovali, jak se v mozcích dobrovolníků mění neuronová aktivita.

Mohlo by vás zajímat:  Spotify k Vánocům naděluje speciální dárek. Premium účet můžeme využít na tři měsíce zdarma

Ukázalo se, že duchovní vzrušení se zpracovává v levé části temenního laloku. To je oblast, která je zodpovědná za uvědomění si existence nejen sebe sama, ale také druhých lidí. Aktivita byla zvýšená také v thalamu a nukleus caudatus. Tato místa jsou zodpovědná za zpracování kognitivních a emočních funkcí.

Objevení oblasti může pomoci s duševními chorobami

Duchovní zážitky, které prožíváme, jsou velmi silné stavy, které mohou mít vliv na životy lidí. Pochopení těchto stavů nám může pomoci lépe jim porozumět a poznat jejich roli v odolnosti a duševním zdraví. Díky tomu, že se našla oblast, která je za to zodpovědná, můžeme zjistit odpovědi na otázky, které jsou tu už dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Česká firma Prusa Research kupuje Printed Solid. Špičkové 3D tiskárny tak dostane na americký trh

Vědci doufají, že objevením této oblasti, která zodpovídá za transcendentální stavy, pomůže bojovat proti duševním chorobám nebo depresi. Jsou to poznatky, které mohou být velmi důležité, ať se jedná o člověka, který je věřící, či nikoliv. Depresemi nebo jinými duševními chorobami trpí především lidé, kteří mají za sebou traumatický zážitek, přišli o práce, zemřela jim blízká osoba nebo se potýkají s finančními problémy, ze kterých se nemohou dostat.

Zdroj: https://www.livescience.com/5237-spirituality-spot-brain.html