Jaká část vašeho mozku je odpovědná za duchovní vzrušení?

Jaká část vašeho mozku je odpovědná za duchovní vzrušení?

Bez ohledu na to, jestli věříte v Boha nebo ne, každý někdy ve svém životě zažit duchovní vzrušení. Vědci nyní ukázali, jaká oblast mozku je zodpovědná za tyto stavy a možná budete překvapeni, jakých výsledků dosáhli. Specialisté provedli studii na 27 lidech.

Během experimentu lidé popisovali své intimní duchovní zážitky

27 mladých lidí podstoupilo studii, která nakonec přinesla zajímavé výsledky. V průzkumu dobrovolníci vizualizovali a také popisovali své intimní duchovní zážitky, které prožili v minulosti. Později tyto jejich zkušenosti namluvila přátelským a laskavým hlasem žena. Vědci pak pomocí magnetické rezonance pozorovali, jak se v mozcích dobrovolníků mění neuronová aktivita.

Mohlo by vás zajímat:  Windows 11 vydal důležitou aktualizaci, která odstraní vážnou chybu stojící za pomalým výkonem disků

Ukázalo se, že duchovní vzrušení se zpracovává v levé části temenního laloku. To je oblast, která je zodpovědná za uvědomění si existence nejen sebe sama, ale také druhých lidí. Aktivita byla zvýšená také v thalamu a nukleus caudatus. Tato místa jsou zodpovědná za zpracování kognitivních a emočních funkcí.

Objevení oblasti může pomoci s duševními chorobami

Duchovní zážitky, které prožíváme, jsou velmi silné stavy, které mohou mít vliv na životy lidí. Pochopení těchto stavů nám může pomoci lépe jim porozumět a poznat jejich roli v odolnosti a duševním zdraví. Díky tomu, že se našla oblast, která je za to zodpovědná, můžeme zjistit odpovědi na otázky, které jsou tu už dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Společnost Meta čelí v Texasu žalobě kvůli shromažďování biometrických dat o uživatelích

Vědci doufají, že objevením této oblasti, která zodpovídá za transcendentální stavy, pomůže bojovat proti duševním chorobám nebo depresi. Jsou to poznatky, které mohou být velmi důležité, ať se jedná o člověka, který je věřící, či nikoliv. Depresemi nebo jinými duševními chorobami trpí především lidé, kteří mají za sebou traumatický zážitek, přišli o práce, zemřela jim blízká osoba nebo se potýkají s finančními problémy, ze kterých se nemohou dostat.

Zdroj: https://www.livescience.com/5237-spirituality-spot-brain.html