Netflix chystá pro uživatele nepříjemnou změnu. Za sdílení účtů začne vybírat poplatky

Netflix chystá pro uživatele nepříjemnou změnu. Za sdílení účtů začne vybírat poplatky

Pokud sdílíte svůj Netflix účet s kamarády, pak si můžete zadělat na problém. Už před několika lety Netflix promluvil o tom, že nesouhlasí s takovým zneužíváním účtů, a teď to vypadá, že našel řešení. Ke konci minulého roku tato streamovací společnost začala v několika zemích testovat funkci, která odhalí, že je jeden účet používán na několika různých adresách. Pokud by takové jednání zjistila, nezablokuje účet ihned, nejprve dá uživateli možnost si toto sdílení předplatit.

Netflix zavádí poplatek za sdílení

Tento poplatek za sdílení začne Netflix účtovat v několika zemích, kde už tato služba byla testována. Přesně se jedná o státy Chile, Kostarika a Peru. Obsahem této novinky bude, že k vašemu účtu si můžete připlatit až dva další profily, které bude možno sdílet s kamarády nebo dalšími lidmi. Tento příplatek se rovná asi dvaceti procentům z částky, kterou v dané zemi zaplatíte za nejlepší tarif, který Netflix nabízí.

Mohlo by vás zajímat:  Inteligentní kamera si během fotbalového zápasu spletla balón s plešatou hlavou
Zdroj obrázku: Freepik

Ceníky ve třech testovaných státech

Jak to vychází na reálném příkladu? V Chile si uživatelé zaplatí za nejlepší tarif 300 korun a příplatek za sdílení tak činí 66 korun. V druhé testované zemi Kostarice po nás za nejlepší tarif budou chtít 360 korun a poplatek za sdílení vychází na 67 korun. V posledním ze tří testovaných států Peru vám z karty Netflix strhne 269 korun a poplatek za sdílení se v přepočtu vyšplhá na 48 korun. Cena za sdílení je udávaná za jeden přídavný účet, pokud tedy chceme dva, musíme si danou částku vynásobit dvěma.

Nyní se Netflix zaměří na sledování těchto tří států a podle výsledků, které dostane za určité časové období, se uvidí, zda bude tuto politiku uplatňovat i v jiných státech. Pokud by vše dopadlo, jak mělo v očích této společnosti, pak se asi můžeme dočkat toho, že se tato novinka rozšíří do celého světa. Stáli byste o tuto změnu, nebo je to pro vás naprostá zbytečnost?

Mohlo by vás zajímat:  Nový model Poco X4 Pro 5G byl 28. února uveden na trh a láká na pořádný výkon

Zdroj: https://labsnews.com/en/news/business/netflix-sharing-accounts-feature/