Chybová zpráva „Unusual Traffic“ od Googlu může mít až 5 důvodů. Řešení ale vždy existuje

Antimonopolní úřady vyšetřují podezřelou dohodu mezi společnostmi Google a Meta. Ty obvinění odmítají

Antimonopolní úřady Velké Británie a Evropské unie opět vyšetřují společnosti Google a Meta. Důvodem pro toto zkoumání měla být údajná dohoda v oblasti internetové reklamy.

Úřady budou zkoumat, zda tyto dvě společnosti neporušují pravidla hospodářské soutěže. Podle všeho se tyto dvě společnosti měly domluvit na rozdělení reklamního prostoru. Společnost Meta se měla vzdát vlastních technologií pro reklamu výměnou za výhodný přístup k některým službám Googlu. To by dle všeho mohla být snaha o eliminaci všech konkurenčních služeb, a tím porušení hospodářské soutěže.

Mohlo by vás zajímat:  Mrazivé teploty ovlivňují displej telefonu i jeho baterii

Google je považován za iniciátora

Google navíc z tohoto není obviněn poprvé a byl vyšetřován i v USA. Zde na společnost Google podalo trestní oznámení dokonce 15 amerických států. Tam se soudní spor daleko prozatím nedostal a vypadá to, že se ještě potáhne. I zde je Google považován za hlavního viníka, i když byly obviněny obě firmy. Dle všeho za domluvou stojí právě Google a Meta se podle všeho jen svezla a brala zisky. Nicméně toto vyšetřování je teprve na začátku a na výsledky si musíme počkat.

Mohlo by vás zajímat:  Také elektrokola nabízí pořádný zážitek z jízdy. Tyhle tři stroje neznají hranice
Zdroj obrázku: Freepik

Google i Meta obvinění popírají

Samotný Google reagoval na tuto kauzu s tím, že vše je vymyšlené a obvinění jsou nepravdivá. Stejně se vyjádřila i společnost Meta, která jasně řekla, že k žádné dohodě nebo jakémukoliv porušení hospodářské soutěže rozhodně nedošlo. Což se dalo očekávat, protože ani jedna z těchto společností se nepřizná k tomu, že by porušila zákon. Nicméně to není naše věc a my si musíme počkat, až to antimonopolní úřady prošetří.

Pokud tyto dvě firmy budou shledány jako vinné z porušení hospodářské soutěže, pak jim hrozí opravdu obrovská pokuta. Ta by se měla rovnat deseti procentům jejich globálního obratu. Což zrovna u těchto dvou společností není žádná malá částka a dosahovala by čísel, která my ani neznáme.

Zdroj: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_22_1703