Prohlížeč Safari nabízí spoustu skvělých funkcí, které jeho používání maximálně zpříjemní

Prohlížeč Safari nabízí spoustu skvělých funkcí, které jeho používání maximálně zpříjemní

Používáte prohlížeč Safari? Pokud jste uživatelem Applu, pak je vaše odpověď na 99 procent ano, jelikož se jedná o jeho výchozí prohlížeč. Zajisté se vám budou hodit naše tipy pro používání tohoto skvělého browseru. Navíc od verze iOS 15 máme k dispozici mnohem větší počet užitečných nástrojů.

Uspořádání karet do skupin

Máte otevřenou spoustu karet a už se v nich ztrácíte? V tom případě není nic jednoduššího než si je seřadit do skupin. Vyberte možnost Tabs a ve spodní části X Tabs. Klikněte nyní na možnost Nová skupina prázdných karet a zde si nyní můžete hezky a hlavně přehledně rozmístit své karty podle potřeby.

Přizpůsobení úvodní stránky

Úvodní stránku navštívíte asi nejčastěji, a proto by podle toho také měla vypadat. Přizpůsobte si ji podle sebe. Přidejte stránky, které vás zajímají, a odeberte ty, které si myslíte, že tam nemají co dělat. Chcete zde jiný obrázek? To také není problém, v nastavení si můžete vybrat z několika předpřipravených, a dokonce si můžete nahrát i svůj vlastní.

Mohlo by vás zajímat:  Jeden účet WhatsApp lze používat na více zařízeních současně
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte soukromé prohlížení

Nechcete, aby prohlížeč sledoval stránky, které navštěvujete, nebo nemáte zájem, aby se ukládaly do vaší historie? Pak si v sekci Tabs vyberte jednoduše možnost Soukromé. Tím se vaše prohlížení stane pro prohlížeč neviditelné a to, kam se nyní vydáte, nebude nikam uloženo, včetně všech úkonů, které provedete.

Využijte možnosti překladu stránek

Jste zrovna na stránce, která je napsána jiným jazykem, než byste potřebovali, nebo se jenom necítíte na překlad? Nevadí, nechte prohlížeč, aby stránku přeložil za vás do vámi vybraného jazyka. Jednoduše vyberte možnost překladač a zvolte, do kterého jazyka si přejete, aby byla stránka převedena. Za pár vteřin už víte přesně, co je zde napsáno.

Safari svým uživatelům nabízí velkou škálu funkcí a stále přibývají nové, které nám brouzdání internetem výrazně ulehčují.

Zdroj: https://www.macworld.com/article/613014/safari-mac-tips-tabs-layout-start-page.html