Každým dnem jsou přidávány tisícovky aplikací do online obchodů ke stažení. Některé aplikace jsou výborné, na druhou stranu je spousta takových, které jsou potencionálně nebezpečné, obzvláště pro vaše ratolesti. U menších dětí se vyplatí pořízení aplikace pro rodičovskou kontrolu. Pojďme se tedy podívat, jaké aplikace patří k těm nebezpečnějším.
Sociální média
Již nějaký rok hýbou světem sociální platformy, jako je Facebook nebo Instagram. Mezi tyto velké hráče se přidaly postupem času TikTok a Snapchat. TikTok je pro děti nevhodný, protože krátkometrážní videa mohou dítě rozptylovat a vedou k dlouhému trávení času na telefonu. Další hrozbou u této aplikace je nevhodný obsah.
Snapchat měl dobrou vizi, co se týče systému a fungování aplikace. Na druhou stranu jako rodič nemáte absolutně kontrolu nad tím, co vaše dítě posílá či přijímá za média. Jedná se o tzv. „mizející zprávy“. Měli bychom respektovat soukromí dítěte, ale dítě může být vystaveno hrozbám pedofilů nebo různých vyděračů, kteří si pořizují snímky obrazovky.

Nevhodné hry
Hraní her patří k odvěké zábavě. Ještě dávno před počítači a telefony si děti i dospělí často hráli. Na světě je spousta her, které se dají hrát. Nyní máme možnost hrát virtuální hry. Jako dospělí vnímáme a víme, že se jedná pouze o hru, ale dítě v útlém věku může být náchylné na to, co hraje. Hry typu PUBG, které se odehrávají ve stylu „survival“, kdy se snažíte přežít a zabíjíte ostatní lidi, nejsou moc vhodné. To samé platí o dalších hrách, kde je zobrazeno násilí, sprostá mluva a sexuální obsah.
Další hrou s potencionálním nebezpečím je Roblox. Tato hra působí jako neškodná a nabízí spoustu zábavy. Hra nabízí možnost přidávání vlastního obsahu do hry, což je super vychytávka, ale opět se vrátíme k tomu, že záleží na tom, jaký obsah. Nevhodný obsah může spíše ublížit vašemu dítěti.
Seznamovací aplikace
Seznamovací aplikace jsou skvělým nástrojem, jak v dnešním hektickém světě poznat protějšek. Opět se dostaneme k tomu, že dítě nemusí mít tolik rozumu, zkušeností, aby si dalo pozor na podezřelé uživatele. Kolikrát ani sami dospělí neodhadnou potencionální nebezpečí. Naivita nahrává ve prospěch potencionálním útočníkům. Například v aplikaci Badoo mohou uživatelé zasílat obrázky a fotky, což vede k posílání fotek s nevhodným obsahem a k obtěžování.
Zdroj: https://www.nidirect.gov.uk/articles/social-media-online-gaming-and-keeping-children-safe-online