U Jižní Koreje vznikne plovoucí město pro tisíce lidí. Velkolepý projekt reaguje na klimatické změny

Dubajský hotel není pro nikoho, kdo trpí mořskou nemocí. Nenachází se totiž na pevnině

Luxusní hotel v průběhu dvou let vyroste v bohaté Dubaji. Objeví se na jedné z oblíbených pláží a bude se skládat z několika částí. První bude hlavní a poté na ni bude navazovat hned dvanáct vilek, ve kterých se budete moci ubytovat. Tento projekt bude hotový kolem roku 2023.

Dubaj je už dnes velkou atrakcí pro turisty

Turistická destinace, ve které najdete téměř všechno – to je pro mnohé lidi luxusní Dubaj. Je to město ve Spojených arabských emirátech a nabízí nejen moderní budovy, ale také spoustu technologických vymožeností. Užijete si nejen aktivní dovolenou, ale také plážové radovánky na těch nejkrásnějších plážích. Nachází se zde také nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa.

Mohlo by vás zajímat:  Tři hlavní důvody, proč uživatelé stále nepřechází na Windows 11

Nový hotel na vodě se bude jmenovat Kempinski a bude skvělým doplňkem nejen nejvyšší budovy, ale také celého města. Stane se novým lákadlem pro turisty a město si od toho slibuje také přítok velkých peněz. Prázdninový resort se nebude skládat jen ze samotného hotelu. Vyroste luxusní resort, ve kterém si najde každý to své.

Resort, který bude plavat na vodě

Na hotelech nebo celých resortech není nic překvapivého, možná se ale budete divit, protože právě nový objekt bude plavat na vodě. Najdete v něm služby, na které jste zvyklí z klasických hotelů – restaurace, bary, wellness nebo posilovna. K dispozici budou také vily, které si budete moci pronajmout. Do hotelu vás pak dopraví firemní čluny, ale budete moci využít i vlastní lodě nebo jachty.

Mohlo by vás zajímat:  Módní kousky, které vás zaujaly, pomohou najít aplikace. Přesunou vás rovnou do obchodu

Vily si můžete pronajmout klidně na celé léto, ale některé z nich si budete moci také koupit. Můžete je pak snadno oddělit od celého resortu a zakotvit s nimi na jiném místě. V tom tkví unikátnost celého projektu. Vily jsou schopné cestovat rychlostí 6 mil za hodinu a budou vybaveny solárními panely. Stavby budou ekologické a těšit se na ně můžete už roce 2023.

Zdroj: https://www.thenationalnews.com/travel/hotels/2021/12/08/kempinski-floating-palace-worlds-first-buoyant-five-star-resort-to-open-in-dubai-in-2023/