Výstupky na klávesnici usnadní a zrychlí psaní

Počítače, notebooky a externí klávesnice určené pro jiná zařízení, jako jsou herní notebooky nebo televize, neobsahují pouze písmena, číslovky a speciální znaky. Některá z tlačítek mají na sobě vylepšení. O čem je konkrétně řeč? Řeč je o písmenech „F“ a „J“. Obě písmena obsahují hrbolek, jejichž využití je primárně pro správné umístění prstů na klávesnici. Tyto značky mají zaručit to, že se nebudete muset dívat během psaní na klávesnici. V minulosti totiž museli psát písaři velmi rychle, aniž by chybovali. Pro správně napsaný text je nutné dodržovat správné posazení rukou, respektive prstů na klávesnici.

Mohlo by vás zajímat:  V roce 2022 měli podvodníci žně. Tohle jsou největší hrozby online světa současnosti

Dnešní doba

Dnešní doba je v tomto ohledu podobná jako nedávná historie. Dnešní pisálci píšou tak rychle, že se nemusí dívat ani na klávesnici. Tato dovednost se nazývá dotykové psaní. Hrbolky tedy slouží k tomu, aby písař věděl, kam umístit prsty. Tyto značky však platí i pro obyčejné písaře. Podle správného usazení prstů na hrbolky se budete lépe orientovat. Pokud se chcete posunout na vyšší level, vyzkoušejte bezplatné aplikace na webu, kde lze procvičovat psací dovednost.

Mohlo by vás zajímat:  Oleofobní vrstva se z moderních displejů postupem času ztrácí
Zdroj obrázku: Freepik

Původ

Hrbolky na klávesnicích jsou tu s námi již od roku 2002. Udává se, že s nimi přišel June E. Botich. Podle mnohých se ale nejedná o pokrok, protože tyto hrbolky byly používány již dříve. Kdo byl ale prvním průkopníkem, není jasné.

Dané hrbolky tedy neslouží v žádném případě jako estetický doplněk, ale mají své využití. Díky těmto nerovnostem můžeme zrychlit psaní i přesnost. Jakmile začnete využívat hrbolky během psaní, jdete skvělou cestou. Určitě při příštím psaní klávesnicí se snažte podívat, jak máte rozložené prsty. Poděkuje vám nejen vaše tělo, jelikož vás nebudou bolet prsty a samotné ruce, ale také tím ušetříte i čas.

Zdroj: https://www.computerhope.com/issues/ch000922.htm