Najít nejlepší místo pro router může být oříšek. Signál ruší i zdánlivé maličkosti

Najít nejlepší místo pro router může být oříšek. Signál ruší i zdánlivé maličkosti

Pravděpodobně i vy máte doma Wi-Fi router a lámali jste si hlavu nad tím, jaké je nejlepší místo, kam jej umístit. Umístěním sice nedocílíte větší rychlosti, ale můžete dosáhnout mnohem lepší stability a spolehlivosti. A to oceníte obzvlášť, když streamujete nebo patříte mezi hráče online her. Řiďte se těmito kroky a máte vystaráno.

Rozhodně neumísťujte router do kuchyně

Vy, kteří se maličko v routerech vyznáte, rozhodně víte, že k fungování používají rádiové signály. Což moc nekamarádí s elektronickými zařízeními a kovovými povrchy, které se v kuchyni velmi často nacházejí. Navíc mikrovlnky vysílají na stejném kanále, což by vám mohlo způsobovat nepříjemné rušení.

Mohlo by vás zajímat:  Problém s nabíjením notebooku může souviset s nabíječkou nebo baterií

Vyhněte se umístění blízko stěn

Tady je důvod opravdu jednoduchý, pokud máte v bytě nebo domě tlusté stěny, pak se pro přenos z místnosti do místnosti vystavujete zbytečnému zpomalování. Tlusté stěny prostě a jednoduše pohlcují signál, a proto je mnohem vhodnější umístit router poblíž dveří nebo oken.

Zdroj obrázku: Freepik

Mějte router venku

Kdyby vás napadlo, že jej umístíte do skříně, nebo dokonce za nějaký kus nábytku, pak na to zase hezky rychle zapomeňte. Řiďte se jednoduchým pravidlem a mějte router na takovém místě, aby byl dobře viditelný. Signál se tak nebude zbytečně brzdit o něco, co vůbec není potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké doplňky můžete využít ke svému MacBooku?

Nepokládejte router na podlahu

Pokud položíte router na podlahu, pak se jednoduše může snížit jeho výkon. Jelikož zařízení vysílá signály všemi možnými směry, pak je škoda, když část pohltí podlaha. Proto se pokuste zvolit nějaké místo nad zemí.

Pozor na zrcadla a akvária

Voda v akváriu tlumí vysílaný signál a ten je logicky tak slabší, než potřebujeme, proto byste měli zvolit takové místo, kde není voda. Zrcadla naopak rádiové vlny odrážejí a to dokáže signál rozptýlit a zkreslit. To kromě zrcadel umí také desky z nerezové oceli nebo jiné reflexní povrchy.

Zdroj: https://www.plus.net/broadband/discover/where-put-router-improve-wireless-signal/