Antivirus, nebo antimalware: jejich kombinace vytvoří silné zabezpečení před online hrozbami

Online svět nabízí spoustu možností. Prostřednictvím internetu se lze zabavit, vzdělávat, sledovat filmy, hledat informace atd. Nevýhodou je, že tento svět skrývá v sobě i mnoho nebezpečí, proto je velice důležitá ochrana samotného zařízení. Abyste zůstali chráněni, jsou k dispozici antivirové nebo antimalwarové programy. Víte však, jaký rozdíl mezi nimi je, zda potřebujete pouze jeden z nich, nebo oba dva?

Antivirový program

Důležité je vědět, že virymalware nejsou rozhodně to samé. Viry jsou druhem malwaru, malware obecně značí všechny škodlivé programy (spyware, ransomware, trojský kůň…). Antivirus v tomto případě znamená nástroj, který odráží viry a chrání tak počítač před jejich napadením. Spousta antivirových programů umí toho daleko více, než k čemu byly původně sestaveny. Spousta z nich již umí odrážet kromě virů také ransomware a spyware, poskytuje bezplatné VPN sítě a nabízí rodičovskou kontrolu. Mezi nejoblíbenější značky patří McAfee, Bitdefender, Norton a Kaspersky.

Mohlo by vás zajímat:  Messenger a WhatsApp představují riziko. Bezpečnost citlivých dat tyto velké platformy zaručit nedokážou
Zdroj obrázku: Freepik

Antimalware program

Antimalware program není tak populární v mainstreamu jako antivirový program. Nicméně jeho použití může být prospěšné pro naše zařízení. Antimalware programy jsou efektivnější v boji s konkrétními hrozbami, zatímco antivirové programy jsou spíše všeobecnou ochranou. Novější malwary tak mohou být odstraněny antimalwarovými programy.

Který z nich tedy potřebujete

Abychom si v tom tedy udělali jasno, přítomnost antivirového programu by měla být samozřejmost. Antimalware program by měl sloužit jako doplněk. Pro klasické využití internetu a počítače bohatě postačí antivirový program. V případě, že využíváte počítač k složitějším a náročnějším úkonům, vyplatí se mít aktivní také antimalware program. Použití obojího se může projevit vyšším finančním odvodem. Naštěstí internet nabízí plno bezplatných programů, jejichž nevýhodou jsou ale otravné reklamy.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/difference-between-antivirus-antimalware/