Bezdrátové nabíjení telefonu je pohodlné, přesto je klasická nabíječka stále lepší volbou

Bezdrátové nabíjení telefonu je pohodlné, přesto je klasická nabíječka stále lepší volbou

Čím dál tím více moderních telefonů podporuje funkci bezdrátového nabíjení. Ta nám přináší mnoho výhod. Obejdeme se bez dlouhých kabelů, zbytečně si neopotřebováváme konektory, nehrozí zkrat u telefonu a z uživatelského hlediska je to prostě pohodlnější.

Jenže dneska tady nejsme, abychom se podívali na výhody tohoto způsobu nabíjení. Dnes se podíváme na tuto problematiku přesně z druhé strany. Ukážeme si hlavní nevýhody, které toto bezdrátové nabíjení přináší. A je jenom na vás, abyste zvážili, zda převážejí výhody, nebo ne. Pokud vás zajímá, co je na bezdrátovém nabíjení špatně, tak si udělejte pár minut pro přečtení tohoto článku.

Mohlo by vás zajímat:  Na přehřívání nabíječky má vliv prostředí, používání telefonu i typ příslušenství
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou tedy hlavní nevýhody pro bezdrátové nabíjení?

  1. Telefon musíte správně umístit a nemůžete ho používat. – Bezdrátové nabíjení je možná pohodlnější, jenže jednak ho musíte na tuto nabíječku správně položit, protože pokud je špatně, pak je možné, že se obíráte o rychlost při nabíjení, nebo dokonce nebudete nabíjet vůbec. Druhá věc je, že telefon je prakticky nepouživatelný, protože musí zůstat usazen na nabíječce.
  2. Pokud máte na telefonu obal nebo kryt, pak nemusí fungovat. – Tady záleží na více faktorech. Pokud máte starý model bezdrátové nabíječky a tlustý kryt na telefon, pak by se vám dost možná mohlo stát, že se telefon nezačne nabíjet, dokud obal nesundáte, což může být celkem otravné, pokud to budete dělat pokaždé.
  3. Bezdrátové nabíjení více zahřívá. – Na rozdíl od drátového nabíjení si u bezdrátové nabíječky musíte zvyknout na to, že při nabíjení uvolňuje více tepla, což znamená, že na baterii vašeho telefonu nemá zrovna nejlepší vliv.
  4. Pomalejší rychlost při nabíjení. – Bezdrátové nabíjení se prakticky nedá rovnat s drátovým, co se týče rychlosti. Prozatím si musíme zvyknout na to, že pohodlí, které máme u bezdrátového nabíjení, nás stojí rychlost. A pokud na nabití telefonu spěcháme, pak bychom měli rozhodně sáhnout po kabelu.
Zdroj: https://www.xfinity.com/hub/mobile/pros-cons-wireless-phone-charging