Najít nejlepší místo pro router může být oříšek. Signál ruší i zdánlivé maličkosti

Za špatnou kvalitu internetového připojení si často můžeme sami. Umístění routeru hraje obrovskou roli

Pravděpodobně i vy máte doma Wi-Fi router a lámali jste si hlavu nad tím, kam je nejlepší ho umístit. Umístěním sice nedocílíte větší rychlosti, ale můžete dosáhnout mnohem lepší stability a spolehlivosti. A to oceníte obzvlášť, když streamujete nebo patříte mezi hráče online her. Řiďte se těmito kroky a máte vystaráno.

Rozhodně neumísťujte router do kuchyně

Ti, kteří se maličko v routerech vyznají, určitě ví, že k fungování používají rádiové signály. Což moc nekamarádí s elektronickými zařízeními a kovovými povrchy, které se v kuchyni velmi často nacházejí. Navíc mikrovlnky vysílají na stejném kanále, což by vám mohlo způsobovat nepříjemné rušení.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší online poznámkové bloky: nabízí zajímavé funkce i upozornění na úkoly

Vyhněte se umístění blízko stěn

Tady je důvod opravdu jednoduchý, pokud máte v bytě nebo domě tlusté stěny, pak se pro přenos z místnosti do místnosti vystavujete zbytečnému zpomalování. Tlusté stěny prostě a jednoduše pohlcují signál, a proto je mnohem vhodnější umístit router poblíž dveří nebo oken.

Zdroj obrázku: Freepik

Mějte router venku

Kdyby vás napadlo, že jej umístíte do skříně, nebo dokonce za nějaký kus nábytku, pak na to zase hezky rychle zapomeňte. Řiďte se jednoduchým pravidlem a tím, že budete router mít na takovém místě, aby byl dobře viditelný. Nebude se tak zbytečně brzdit o něco, co vůbec není potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Lepšího signálu Wi-Fi lze dosáhnout dodatečným zařízením i správným umístěním routeru

Nepokládejte router na podlahu

Pokud položíte router na podlahu, pak se jednoduše může snížit jeho výkon. Jelikož zařízení vysílá signály všemi možnými směry, pak je škoda, když část pohltí podlaha. Proto se pokuste zvolit nějaké místo nad zemí.

Pozor na zrcadla a akvária

Voda v akváriu tlumí vysílaný signál a logicky je tak slabší, než potřebujeme, proto byste měli zvolit takové místo, kde není voda. Zrcadla naopak rádiové vlny odrážejí, a to ám dokáže rozptýlit a zkreslit signál. To kromě zrcadel dělají také desky z nerezové oceli nebo jiné reflexní povrchy.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/internet/your-router-is-probably-in-the-wrong-spot-moving-it-could-speed-up-your-wi-fi/