S Mapami Google už se pokuty bát nemusíte. Šikovná funkce pohlídá za jízdy maximální rychlost

S Mapami Google už se pokuty bát nemusíte. Šikovná funkce pohlídá za jízdy maximální rychlost

Pro mnoho řidičů se Mapy Google staly tím nejlepším parťákem na cesty. Pokud se nacházíme v neznámém terénu, pak se vždy podíváme právě do těchto map. Navíc mapa samotná je jen jedna z mála funkcí, které tato služba nabízí. Mezi další takové užitečné funkce určitě patří upozornění na rychlostní limit. Tato funkce nám pomůže hlídat si rychlostní limity a jezdit tak na cestách bezpečněji. Ať jste, kde jste, vždy budete mít přehled o tom, zda nejedete náhodou rychleji, než byste měli.

Mohlo by vás zajímat:  Povinná výbava v autě nemusí stačit. V nenadálých situacích se hodí mít přibaleno i něco navíc

Informace o překročení rychlosti přímo na vašem telefonu

Google si je vědom toho, že spousta řidičů se namísto na tachometr soustředí na silnici, a proto také byla tato funkce vytvořena. Je dostupná pro všechny uživatele. Můžete ji tedy používat jak z Android zařízení, tak i ze zařízení běžícím na iOS. Omezovač rychlosti sice ještě není dostupný všude, ale u nás je již možné jej používat, a proto pokud o tuto možnost máte zájem, nejprve si ji musíte v aplikaci povolit.

Mohlo by vás zajímat:  Před zimou je třeba autobaterii dobít nebo vyměnit za novou
Zdroj obrázku: Freepik

Jak nastavit funkci rychlostního limitu ve své aplikaci?

Nejprve se přesvědčte, že máte nejnovější verzi aplikace Google Maps. To si jednoduše můžete zkontrolovat například přes obchod Google nebo Apple App Store. Pokud vám nenabízí žádnou novou aktualizaci, pak je aktuální a můžeme pokračovat. Postupujte podle následujících kroků a máte hotovo za pár minut.

  1. Na svém chytrém telefonu otevřete aplikaci Google Mapy.
  2. Klikněte na svůj profil v pravém horním rohu displeje.
  3. Zvolte možnost Nastavení.
  4. Sjeďte dolů a najděte možnost Nastavení navigace.
  5. Vyberte možnost Nastavení omezení rychlosti.
  6. Dole na stránce najdete možnost řízení.
  7. Zapněte rychloměr a rychlostní limit.
Mohlo by vás zajímat:  Nabídka nových vozů donutí většinu zájemců k nechtěnému kompromisu

Máte hotovo a na vašich dalších cestách už bude funkce aktivní. Teď už se nemusíte bát, že dostanete pokutu za velkou rychlost, jelikož aplikace vás včas upozorní, že máte zpomalit.

Zdroj: https://gadgets360.com/how-to/features/google-search-dark-mode-how-to-enable-setting-theme-desktop-website-2536706