Levné aktivační klíče pro systém Windows bývají často spojené s podvodem

Microsoft nabízí soubor ISO pro Windows 10 nebo 11 zdarma. Můžete si jej stáhnout a používat ve svém systému, ale bez možnosti upravit si systém. Mnoho lidí k tomuto rozhodnutí inklinuje, jelikož vysoká cena Windows 11 svádí k hledání levnějších metod aktivace a najdete více stránek, jež je prodávají za třetinu nebo pětinu původní ceny. Vyplatí se však pořízení takových klíčů?

Společnost Microsoft si účtuje 139 dolarů za domácí verzi Microsoft 11 a za Pro verzi 200 dolarů. Vysoká cena může lákat k navštěvě různých stránek, které nabízí aktivační klíče za zlomek těchto cen. Takový nákup nemůžeme brát jako legitimní. S čím se můžeme setkat?

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeči Edge se vyplatí dát šanci. Nejnovější funkce potěší i nejnáročnější uživatele

Nefunkční klíč

Když už se rozhodnete k pořízení takového klíče, může vás čekat nemilé překvapení. Aktivační kód totiž nemusí vůbec fungovat. eBay a další platformy v sobě skrývají spoustu podvodů. Cena je tak nízká, že ji nelze ignorovat, a to je cíl těchto podvodníků. Když se ocitnete v této situaci, podpora není 100% a málokdy vám dodají náhradní funkční klíč.

Další situací je, když vám klíč funguje pouze omezenou dobu. Quora a Reddit jsou plné zkušeností uživatelů s nákupem levných aktivačních klíčů Windows, což zrovna nevytváří nejlepší obrázek.

Mohlo by vás zajímat:  Hlídejte své zdraví pomocí chytrých aplikací: upozorní na možnou bolest hlavy i nebezpečnou potravinu
Zdroj obrázku: Freepik

Podvod s kreditní kartou

Moc lidí nepřemýšlí, co se může stát, když si pořídí levný produkt, v tomto případě aktivační klíč. Co si budeme nalhávat, opravdu si myslíte, že někdo bude chtít vydělat pár dolarů na tom, že bude prodávat produkt, jenž stojí o 130 dolarů více? Tyto prodeje ve většině případech mají skrytý význam, aby mohli podvodníci ukrást údaje ohledně kreditní karty.

Získání klíčů pro jinou verzi

Veškeré podrobnosti uvedené v popisu nemusí být založené na pravdě. Můžete získat klíč, který je určený pro starší, nebo dokonce již nepodporovanou verzi systému Windows. Navíc se můžete ocitnout v situaci, kdy daný klíč je pro úplně jinou verzi Windows (Pro, Education nebo Enterprise). Klíč tedy nemusí vůbec fungovat ve vašem systému, pokud nenainstalujete konkrétní verzi operačního systému Windows, pro který je určený.

Mohlo by vás zajímat:  Videohry zaženou nudu i v autě. Přenosné konzole i VR soupravy zabaví na celou cestu

Ačkoliv je samotná aktivace drahá, můžete si být jistí, že daný produkt bude funkční a v případě jakéhokoliv problému budete mít podporu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/risks-using-cheap-windows-activation-keys/