Zoom nabírá na popularitě. Přinášíme tipy, díky kterým proběhnou videohovory na jedničku

Zoom nabírá na popularitě. Přinášíme tipy, díky kterým proběhnou videohovory na jedničku

Obliba aplikace Zoom se neustále zvyšuje. Napomáhá tomu jak pandemie, tak i to, že stále více a více lidí pracuje z domova. My jsme si pro vás připravili několik tipů, jak zvládnout co nejlépe tento program pro videokonference.

Mějte sluchátka a naučte se vypínat a zapínat mikrofon

Tyto konference se obvykle odehrávají ve větším počtu lidí, a kdyby měl každý zapnutý mikrofon, zavládl by naprostý chaos. Dávejte si proto pozor, zda když zrovna nemluvíte, máte vypnutý mikrofon a naopak. Pro rychlé ztlumení a vypnutí použijte například zkratku Alt + A pro Windows nebo Shift + Command + A pro Mac. Druhou věcí je používání sluchátek. Pokuste se je používat, jelikož díky nim budou hovory znít mnohem lépe a rozhodně celkově zvýší jejich kvalitu.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší chytré telefony, které zaručují vyšší bezpečnost a soukromí

Vytvořte pro účastníky čekárnu

Určitě to znáte, máte domluvený čas, ale lidé se postupně dostavují, jak se jim to hodí. Proto byste jim měli vytvořit čekárnu, kam je přesměrujete předtím, než schůze začne. Je to jednoduché a můžete začít všichni najednou, což pravděpodobně chcete. Tuto čekárnu vytvoříte jednoduše přes nastavení, kde zvolíte možnost Schůzky a Zabezpečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Oddělené místnosti

Pokud je vás na schůzi opravdu hodně, udělejte jednu dvě místnosti navíc, kam se případně mohou přesunout lidé nebo menší skupinka, která zrovna něco potřebuje v klidu probrat. Ne všechny zajímají problémy této skupinky a bude lepší, když si vše vyřeší odděleně od zbytku. Pokud jste hostitel, pak máte právo vyvářet i spravovat další místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny krypto platformy jsou důvěryhodné. Poznejte podvodníky podle jasných signálů

Chraňte své pozadí

Nechcete, aby lidé z jakéhokoliv důvodu viděli pozadí za vámi? Ať už máte doma nepořádek, nebo si jenom chráníte svoje soukromí, je zde šikovná funkce, díky které si můžete nechat rozmazat pozadí za vámi. Je zde také možnost si vybrat své pozadí z obrázku nebo využít některé z již přednastavených, které nabízí samotná aplikace.

Zdroj: https://www.zdnet.com/article/zoom-101-a-starter-guide-for-beginners-plus-advanced-tips-and-tricks-for-pros/