Nadupaný PlayStation 5 toho nabízí opravdu hodně. Nahraje rozehrané hry a nepustí spoilery

Nadupaný PlayStation 5 toho nabízí opravdu hodně. Nahraje rozehrané hry a nepustí spoilery

Patříte mezi ty šťastné, kterým se podařilo ukořistit nedostatkový PlayStation 5? V tom případě by vás mohl zajímat náš dnešní článek, ve kterém si ukážeme pár tipů a triků, díky kterým vymáčkneme z této konzole nové generace maximum.

Migrujte hry a uložený postup z konzole PS4

Měli jste před pětkou i čtyřku? Pak by vás mohla zajímat možnost přesunu veškerých dat na novou konzoli. Díky vylepšenému hardwaru a dalším vývojářským updatům nám hry ze starší generace poběží plynuleji, a není tak důvod si je nezahrát. Přenos dat je jednoduchý a zvládne ho každý. Najeďte do nastavení konzole, zvolte Systém, Systémový software a Přenos dat. Chvíli to sice potrvá, ale je to rozhodně rychlejší než vše dělat manuálně od začátku.

Mohlo by vás zajímat:  Mikroreaktory umožní využít jadernou energii kompaktním způsobem. Revoluční technologie slibuje nízké emise a bezpečnost
Zdroj obrázku: Freepik

Vypněte možné spoilery u her, které hrajete

PlayStation 5 nabízí opravdu výbornou funkci pro všechny, kdo nemají rádi spoilery u her. Díky jednoduché funkci v nastavení se můžete vyhnout obsahu, který sdílejí hráči ve vašem okolí. V nastavení -> Uložená data a nastavení her -> Varování spoilerů si upravte nastavení tak, aby se vám nezobrazoval obsah uživatelů, kteří hru dohráli před vámi. Vám se tak už nikdy nemůže stát, že byste viděli konec, aniž byste k němu sami došli.

Mohlo by vás zajímat:  Krkavcovití ptáci se svou inteligencí vyrovnají lidoopům. Za vše vděčí dlouhému dětství

Šetřete baterii v Dualsense

Výchozí nastavení pro ovladače je dáno tak, že i když je ovladač nečinný, tak se nevypne. To výrazně snižuje jeho aktivní dobu a brzy se zase budete muset porozhlédnout po nabíječce. Ovšem stačí pár změn v nastavení a váš ovladač Dualsense vydrží klidně i o několik hodin déle. Vše, co musíte udělat, je v nastavení zvolit možnost Systém a zde Úspora energie. Máte na výběr, po jak dlouhé době nečinnosti se ovladač vypne.

Nový PlayStation samozřejmě nabízí mnohem více zajímavých funkcí a tipů a dnes jsme si pro vás vybrali jen pár z nich. Příště se podíváme na další, které by vás mohly zajímat.

Zdroj: https://www.wired.com/story/playstation-5-tips-and-features/