Plánování cesty je s Google Chrome vždy jednodušší. Zajímavá rozšíření vyhledají ideální místo i trasu

Cestování je super způsob, jak si zpříjemnit život. Poznáte nové lidi, kultury, tradice a váš život nabyde jiný rozměr. Na druhou stranu má plánování takové trasy za následek i dávku stresu. Jedná se se především o starosti ohledně plánování, jakou trasu, jaké ubytování a prostředek zvolit. S tím vám mohou pomoci různá rozšíření pro Google Chrome, která jsou velice nápomocná.

Tripadvisor

Prvním rozšířením je Tripadvisor. Jedná se o skvělého pomocníka při procházení stránek, konkrétně těch, které jsou oficiálními stránkami hotelu, restaurace nebo atrakce. Stačí kliknout na Tripadvisor a vyskočí vám veškeré informace ohledně daného podniku, od hodnocení až po samotné recenze. Můžete také porovnávat různé náklady a ceny mezi jednotlivými podniky.

Mohlo by vás zajímat:  Brousit nůžky alobalem nebo brusným papírem je oblíbená rada. Ve skutečnosti funguje něco jiného
Zdroj obrázku: Freepik

Odeslat do Google Map

Dalším výborným rozšířením je možnost označit text (název nějakého místa). Označením a následným kliknutím pravým tlačítkem na myši ho můžete odeslat do Google Map. Zobrazí vám to konkrétní místo, aniž byste trávili zbytečný čas manuálním vyhledáváním. Toto je velice užitečné rozšíření pro to, abyste si mohli předem naplánovat prohlídky různých míst, atrakcí, ať už z pohodlí domova před odjezdem, nebo přímo na dovolené.

Překladač Google

Google Translate není ani potřeba představovat. Toto rozšíření je užitečné zejména tam, kde se mluví jiným jazykem, než vy sami umíte. Představte si situaci, když dorazíte do zemí, kde se nemluví ani česky, anglicky nebo německy. Většinou nastává komplikace, ale s tím vám může pomoci právě toto rozšíření. Stačí označit nějaký text a můžete si přeložit daný úsek. Rovněž můžete využít služeb klasického překladače, kdy napíšete text ve svém jazyce a necháte si ho přeložit do místního, abyste to mohli přetlumočit místnímu obyvateli.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace, které nahradí virtuálního přítele a zlepší náladu

Kromě výše zmíněných můžete vyzkoušet ještě:

  • widget převodník cen,
  • uložení do Pocket,
  • Hoteloogle.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/chrome-extensions-trip-planning/