Koupit, ale nepoužívat. Po prvním zapnutí je třeba počítač nejprve správně nastavit

Koupit, ale nepoužívat. Po prvním zapnutí je třeba počítač nejprve správně nastavit

Máte nový počítač? Tak to máte určitě radost, ale jen koupit počítač nestačí. Než ho začnete používat, měli byste ho nejprve na to připravit. Podívejte se s námi, co je třeba před prvním používáním udělat.

Aktualizujte operační systém

Prvním a zásadním krokem je aktualizovat operační systém. Proto byste se měli hned na začátku dostat do služby Windows Update a nechat zkontrolovat, zda je váš systém aktuální. Pokud ano, pak tento krok můžete přeskočit. Pokud ne, pak aktualizujte tak rychle, jak jen to je možné, protože se zbytečně vystavujete nebezpečí. Windows vydává aktualizace pravidelně každý měsíc s novými bezpečnostními prvky, které vás chrání.

Mohlo by vás zajímat:  Vymazat uložená slova v Android telefonu je možné několika způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Nainstalujte si oblíbený prohlížeč

Určitě už za ty roky používání máte oblíbence mezi prohlížeči, a proto byste ho měli co nejrychleji nainstalovat i do své nové mašiny. Přece jenom surfovat někde, kde už to znáte, je mnohem lepší než na prohlížeči, který vám dodá operační systém. Podle uživatelského testu je momentálně nejlepším prohlížečem Microsoft Edge, který po letech sesadil velmi oblíbený Google Chrome. Pokud ovšem preferujete Operu nebo Firefox, neváhejte, všechny mají své klady a zápory.

Mohlo by vás zajímat:  Sdílet fotografie s blízkými je možné přes sociální sítě, cloudové úložiště nebo speciální aplikace

Myslete na svou bezpečnost

Antivirový program by měl být opravdu jedna z prvních věcí, které na počítači nainstalujete. Jelikož internetové hrozby jsou stále nebezpečnější, je dobré být chráněn. Navíc spousta těchto programů je zcela zdarma a za těch několik vteřin práce vám to rozhodně stojí. Výborným bezplatným antivirovým programem je například Avast, ovšem dle testů je nejlepší Norton 360 Deluxe, ovšem za ten si budete muset už něco připlatit.

Nakonec už pokračujte základními programy, jak jste zvyklí. Pokud hrajete hry, pak si stáhněte své herní knihovny, pokud potřebujete pracovat s textem, pak je pro vás sada Office a nezapomeňte ani na oblíbené streamovací platformy jako Spotify nebo Netflix.

Zdroj: https://www.pcworld.com/article/532344/new_computer.html