Krokoměr v chytrém telefonu hlídá pravidelný pohyb, přináší ale i řadu nevýhod

Každá fyzická aktivita je pro naše tělo i ducha povzbuzením. Ten, kdo strádá v těchto ohledech, přichází o velice důležité benefity, které čerpá naše tělo i duše. Ještě než začnete odsuzovat první řádky, tak ne každý má dispozice k tomu, aby pravidelně navštěvoval fitness centra nebo pravidelně dělal kardio cviky. Úplně bohatě totiž stačí běžná chůze, která je tak často bezdůvodně opomíjená. Mezi její benefity patří především:

  • zlepšená funkce a zdraví srdce,
  • posílený mozek,
  • silnější klouby.
Mohlo by vás zajímat:  Vyhledávač Google nabízí zajímavosti pro zahnání nudy i praktické vychytávky

Pro zlepšení zážitku a zvýšení motivace slouží aplikace krokoměru. Stačí pouze vlastnit chytrý telefon, kde tuto aplikaci stáhnete a následně nainstalujete.

Princip krokoměru

Princip snímání krokoměru je založen na zabudovaném GPS uvnitř chytrého telefonu nebo akcelerometrů k interpretaci vašeho pohybu jako kroků. Používá se především k tomu, aby snímal celkový počet kroků, které jste za den ušli. Vedle samotných kroků počítá také celkovou ušlou vzdálenost, stejně jako spálené kilokalorie. Většina aplikací je k dispozici ke stažení zdarma v obchodech. Jaké jsou výhody a nevýhody?

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace pro posílání SMS, které nabízí maximální možné přizpůsobení
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody

Každá aplikace snímající váš pohyb je hnacím motorem pro vaši motivaci udržovat se v tomto stavu co nejdéle a posouvat výkony dál. Odměnou vám budou různé trofeje v podobě medailí, ale největší odměnou jsou samotné benefity pro vaše tělomysl. Jak jsme výše zmiňovali, další výhodou jsou sledované parametry (kalorie, vzdálenost, doba aktivity). Další výhodou je dostupnost, nemusíte si pořizovat drahá nebo další zařízení, stačí bohatě váš chytrý telefon.

Nevýhody

Nevýhody aplikací spočívají v jejich neúplné přesnosti. Nejedná se o nějaké vysoké číslo, ale 100% nemůžete věřit takovému snímání. Další nevýhodou je zatížení baterie, což vede k jejímu rychlejšímu vybití. Tyto aplikace nejsou určené pro všechny, najdou se totiž takoví lidé, již se mohou doslova pobláznit a stát se posedlými honbou za co nejlepšími výsledky, což může mít kontraproduktivní výsledky.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/pros-cons-using-pedometer-app/