Stahovat hudbu zdarma a legálně umožňuje hned několik platforem

Pryč jsou doby, kdy většina z nás stahovala své oblíbené písničky zdarma z nelegálních stránek. Dnes je přístup k hudbě daleko jednodušší, než tomu bývalo dříve. Hudbu můžete poslouchat skrze YouTube, různé streamovací platformy, jakými jsou YouTube Music, Spotify, Apple Music, SoundCloud, Mixcloud atd. Některé platformy neumožňují streamovat, a tím pádem ani stahovat hudební obsah. Některé z nich nabízí možnost poslechu hudby zdarma, ale stahovat obsah neumožňují. Existují však způsoby, kterými lze stahovat legálně a zdarma hudbu do svého zařízení, aniž byste porušovali autorská práva. O jakých stránkách je řeč?

Mohlo by vás zajímat:  Teenager Patrik: Obchoďák je naše místo setkávání. Naše parta každý den zneužívá věcí, které jsou určeny zákazníkům

YouTube Audio Library

Zvuková knihovna YouTube poskytuje zdarma hudbu těm, co ji potřebují pro svá videa. S účtem YouTube můžete přistupovat do knihovny přes YouTube Studio a stahovat libovolný počet skladeb. Smluvní podmínky umožňují použít jednotlivé skladby v jakémkoliv videu, které nahrajete na YouTube, včetně zpeněžených. Na stránce lze použít také zvukové efekty. Kliknutím na možnost Přehrát si můžete přehrát ukázku dané písničky. Jestliže se vám zalíbí, stačí už jenom kliknout na Stáhnout. Uvedení zdroje není nutné, pokud skladba nemá licenci Creative Commons.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvyšší čas dát si pořádně do těla. Tyhle aplikace zvednou z gauče i největší lenochy
Zdroj obrázku: Freepik

Last.fm

Last.fm je velký hudební web vlastněný společností Paramount Global. Tato stránka sleduje vaši hudbu a na základě vašeho výběru vám doporučuje nové skladby. Na stránce lze stahovat jednotlivé skladby. Jednotlivé skladby se však doporučuje používat pouze pro svůj osobní poslech, nikoliv pro komerční využití svých projektů.

Free Music Archive

Stránka Free Music Archive existuje spoustu let. Jako jediná si snad udržuje svůj standard a patří stále mezi populární platformy a jednu z nejlepších stránek pro stahování hudby zdarma. Web neposkytuje všechny písničky, spíše ty méně známé, ale sem tam se objeví nějaké to větší jméno. Všechny skladby jsou k dispozici zdarma, pro jiné než osobní účely je nutné sledovat jednotlivé licence.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/where-to-get-free-music-legally/