Na online seznamkách může člověk potkat kohokoli. Odhalte podvodníka včas

Pokud se vydáte do vod online seznamování, určitě byste si měli dávat pozor. Pohybuje se zde i spousta podvodníků a dnes se zaměříme na to, jak se jim nejlépe vyhnout.

Online seznamování není vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Právě v tomto odvětví na vás čeká nejvíce podvodníků široko daleko. Téměř každý uživatel, kterého jsme se zeptali, uvedl, že se na seznamce setkal s nějakým druhem podvodu. Proto se dnes podíváme, na jaký typ lidí bychom si měli dávat pozor, abychom nenaletěli.

Určitě si dejte pozor na tyto typy podvodníků

  • Podvodníci, kteří nejsou nebezpeční, ale jenom vás okrádají o čas. To je přesně ten člověk, který žije nebo pracuje v zahraničí. Neustále vám slibuje, že přijede, ale opak je pravdou. Tohohle nikdy v životě neuvidíte.
  • Když už se chvíli znáte a má vaši důvěru, přichází na řadu žádost o peníze. Pokud vám tedy dorazí zpráva o nutných lékařských zákrocích, celních poplatcích nebo příspěvku na cestu za vámi, pak byste měli co nejrychleji vycouvat.
  • Pokud se navíc dostanete do fáze, kdy po vás žádá peníze, ale převod musí proběhnout pouze za pomoci anonymních služeb, tak máte poslední šanci vycouvat, než vás okrade.
Zdroj obrázku: Freepik

Otázky, které byste si měli položit

  • Není to moc rychle? Pokud je do vás už druhý den po seznámení daná osoba zamilovaná a chtěla by se sestěhovat, dejte si pozor.
  • Jsou fotky a videa pravé? Nikdy se nemůžete být jistí, a proto byste si měli fotky, které dostáváte, překontrolovat například za pomoci Googlu, kde je podvodníci často berou.
  • Chce po vás příliš osobních údajů? Pak v tomto případě by se mohlo jednat o podvodníka s identitou. Mějte se proto na pozoru, co a s kým sdílíte!
  • Znáte se pouze online? Existuje váš vztah jen virtuálně a nechce se sejít osobně? V tom případě tím důvodem nemusí být stud, ale jeho vlastní ochrana.
Zdroj: https://www.rainn.org/articles/online-dating-and-dating-app-safety-tips