Na online seznamkách může člověk potkat kohokoli. Odhalte podvodníka včas

Na online seznamkách může člověk potkat kohokoli. Odhalte podvodníka včas

Pokud se vydáte do vod online seznamování, určitě byste si měli dávat pozor. Pohybuje se zde i spousta podvodníků a dnes se zaměříme na to, jak se jim nejlépe vyhnout.

Online seznamování není vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Právě v tomto odvětví na vás čeká nejvíce podvodníků široko daleko. Téměř každý uživatel, kterého jsme se zeptali, uvedl, že se na seznamce setkal s nějakým druhem podvodu. Proto se dnes podíváme, na jaký typ lidí bychom si měli dávat pozor, abychom nenaletěli.

Mohlo by vás zajímat:  Čím složitější, tím bezpečnější. Super silné heslo pomůže zapamatovat několik triků

Určitě si dejte pozor na tyto typy podvodníků

  • Podvodníci, kteří nejsou nebezpeční, ale jenom vás okrádají o čas. To je přesně ten člověk, který žije nebo pracuje v zahraničí. Neustále vám slibuje, že přijede, ale opak je pravdou. Tohohle nikdy v životě neuvidíte.
  • Když už se chvíli znáte a má vaši důvěru, přichází na řadu žádost o peníze. Pokud vám tedy dorazí zpráva o nutných lékařských zákrocích, celních poplatcích nebo příspěvku na cestu za vámi, pak byste měli co nejrychleji vycouvat.
  • Pokud se navíc dostanete do fáze, kdy po vás žádá peníze, ale převod musí proběhnout pouze za pomoci anonymních služeb, tak máte poslední šanci vycouvat, než vás okrade.
Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky, které se zapsaly do historie
Zdroj obrázku: Freepik

Otázky, které byste si měli položit

  • Není to moc rychle? Pokud je do vás už druhý den po seznámení daná osoba zamilovaná a chtěla by se sestěhovat, dejte si pozor.
  • Jsou fotky a videa pravé? Nikdy se nemůžete být jistí, a proto byste si měli fotky, které dostáváte, překontrolovat například za pomoci Googlu, kde je podvodníci často berou.
  • Chce po vás příliš osobních údajů? Pak v tomto případě by se mohlo jednat o podvodníka s identitou. Mějte se proto na pozoru, co a s kým sdílíte!
  • Znáte se pouze online? Existuje váš vztah jen virtuálně a nechce se sejít osobně? V tom případě tím důvodem nemusí být stud, ale jeho vlastní ochrana.
Zdroj: https://www.rainn.org/articles/online-dating-and-dating-app-safety-tips