Zjistěte svou IP adresu jednoduše na pár kliknutí. Před zvědavci jde i šikovně schovat

Zjistěte svou IP adresu jednoduše na pár kliknutí. Před zvědavci jde i šikovně schovat

Potřebujete z nějakého důvodu zjistit svou IP adresu a nevíte, jak na to? Od toho jsme tady dnes my a poradíme vám, jak vše potřebné rychle a jednoduše najít. Podíváme se, jak najít vaši interní i veřejnou IP adresu.

Jak najít interní IP adresu

Každé zařízení, které se připojuje k internetové síti, má svou vlastní přidělenou IP adresu. Ať už jde o počítač, chytrý telefon, televizi nebo tiskárnu. Podívejme se tedy, jak tuto adresu získat.

  1. Pokud používáte Windows, do vyhledávače napište „cmd“, čímž spustíte příkazový řádek, do kterého zadejte „ipconfig“, a potvrďte enterem. Nyní před sebou vidíte výpis, ve kterém najdete IPv4 Address. Číslo na tomto řádku vám dává vaši IP adresu.
  2. U Macu najeďte do Předvoleb systému a zde vyberte možnost Síť. Zde je to jednodušší, protože ihned po kliknutí na Vaše připojení uvidíte jednoduchý výpis včetně všech potřebných adres. (Pokud máte starší typ, pak musíte kliknout pro zobrazení na kartu TCP/IP.)
  3. Fungujete-li na iOS nebo iPadOS, vyberte Nastavení a Wi-Fi. Před sebou uvidíte ikonku písmene v kroužku, na kterou klikněte, a zobrazí se vám požadované informace.
Mohlo by vás zajímat:  Chod Android telefonu zrychlí aktualizace, uvolnění paměti a změna nastavení
Zdroj obrázku: Freepik

Jak najít internetovou IP adresu

Pokud si chcete zkontrolovat svou internetovou IP adresu, pak nejjednodušším způsobem je zvolit některou z webových stránek, které jsou pro to určeny. Příkladem jsou weby mojeip.cz nebo whatismyipaddress.com nebo další. Zde se dozvíte nejen svou IP, ale třeba i lokalitu, ze které se přihlašujete. Samozřejmě že všechny tyto údaje jsou pouze přibližné a vycházejí z toho, kde je poskytovatel vašeho připojení.

Zjistit svou IP adresu je tedy, jak sami vidíte, opravdu jednoduché, a pokud se chcete po internetu pohybovat trochu více soukroměji, nebo dokonce anonymně, pak byste měli popřemýšlet nad možností VPN. Díky tomu nikdo nebude sledovat, co na internetu děláte, a navíc se můžete dostat na místa, kam se bez této služby nedostanete.

Zdroj: https://www.med.unc.edu/it/guide/operating-systems/how-do-i-find-the-host-name-ip-address-or-physical-address-of-my-machine/