ChatGPT může sdílet citlivé informace společností i běžných uživatelů

Umělá inteligence je super, pokud slouží primárně člověku, a je tak dobrým sluhou. V opačném případě to smrdí vždy průšvihem. Své by o tom mohl vyprávět zaměstnanec Samsungu, který omylem sdělil důvěryhodné informace ohledně společnosti. Proč je nebezpečné sdílet důležité informace s umělou inteligencí?

Vedené záznamy

Problém spočívá v tom, že ChatGPT zaznamenává každou konverzaci, z čehož plynou potíže spojené se zabezpečením a soukromím, není tedy divu, že poté lidé mohou litovat svého rozhodnutí. Veškeré informace ohledně záznamu konverzací najdete v zásadách ochrany osobních údajů OpenUI, podmínkách služeb a na FAQ stránce. Každým dnem nejen lidé, ale také společnosti využívají služeb tohoto prostředku, což může znamenat v budoucnu potencionální problém.

Mohlo by vás zajímat:  Klávesové zkratky na Chromeboocích usnadní práci a ušetří čas. Toto jsou ty nejpoužívanější
Zdroj obrázku: Freepik

Případ zaměstnance Samsungu

Podle nedávných informací předal zaměstnanec Samsungu během dvaceti dní celkem třikrát citlivé informace ChatGPT. ChatGPT je obecně pod palbou kvůli problémům s ochranou soukromí. Některé země dokonce zakázaly používat ChatGPT, aby ochránily nejen své občany. Kdekoho by napadlo, že společnosti budou jednat v rámci bezpečí přísněji, ale opak se zdá pravdou. Co se týče nedávné kauzy, může být společnost Samsung naštěstí relativně v klidu. Uniklá data se týkala pouze interních obchodních praktik a zápisu z týmové schůzky. Bohužel do budoucna to znamená vyšší výskyt phishingových útokůkrádeží identity.

Mohlo by vás zajímat:  Přehled klíčových výhod a rizik placení kartou

Jakým způsobem dochází k úniku dat?

Zásady ochrany osobních údajů ChatGPT jasně říkají, že zaznamenávají všechny konverzace, které následně sdílíjinými společnostmijejich trenéry UI. Veškerá konverzace je uložena na serverech ChatGPT. Většina úniků dat je vinou lidské hlouposti a neopatrnosti, pokud to tedy někdo nedělá záměrně. Jako exemplární příklad poslouží seznam kontaktů, který je zkopírován a následně předán ChatGPT, aby jej roztřídil podle specifického požadavku. Aniž byste tedy o tom věděli, váš kontakt může být v budoucnu použit nějakou společností.

Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-05-02/samsung-bans-chatgpt-and-other-generative-ai-use-by-staff-after-leak#xj4y7vzkg