Fotky a videa z Facebooku jde snadno přesunout jinam. Všechna data tak zůstanou v bezpečí

Fotky a videa z Facebooku jde snadno přesunout jinam. Všechna data tak zůstanou v bezpečí

Potřebujete přenést své fotky nebo videa z Facebooku na jinou službu? Dneska vám ukážeme, jak takový přesun provést pro služby Dropbox, Fotky Google a pár dalších.

Používáte už Facebook dlouhá léta a teď jste se rozhodli, že už na této síti dál být nechcete? Dobrá, ale co s těmi stovkami fotek a videí, která jste tam za ty roky nahráli? Facebook pro vás má jednoduchý nástroj, díky kterému můžete všechna svá multimédia přenést na jednu z těchto externích služeb: Dropbox, Fotky Google, Koofr, Backblaze B2 a Photobucket. Postup je naprosto jednoduchý a zvládne ho opravdu každý.

Mohlo by vás zajímat:  Editace lidského genomu: předpisy, rizika a etické úvahy

Přenos do Fotek Google

Pro přesunutí do Fotek Google budete nejprve potřebovat účet u Googlu. Pokud jej máte, můžeme začít s přesunem. Na svém Facebooku si najděte možnost Nastavení a soukromí -> Nastavení. Zde vidíme možnost Vaše informace na Facebooku a pro přenos nyní zvolíme možnost Přenést kopii vašich informací. Po zadání hesla vybereme jako cíl přenosu Fotky Google a posledním krokem je vybrat si zvolené soubory k přesunu.

Zdroj obrázku: Freepik

Přenos do Dropboxu

Pro migraci na Dropbox je způsob prakticky totožný. Opět na Facebooku najděte možnost Nastavení a soukromí -> Nastavení -> Vaše informace na Facebooku a Přenést kopii svých informací. Tentokrát ale ze seznamu možností, kam chceme naše data převést, zvolíme možnost Dropbox. Opět si vybereme soubory určené k přenosu a po jejich zvolení potvrdíme přenos. Je možné, že Facebook bude potřebovat některá práva, která mu musíte pro úspěšný přenos povolit.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr té nejlepší tiskárny domů: výhodná nabídka se může ve výsledku nepříjemně prodražit

Tímto jsme si popsali přenos na dvě největší známá uložiště. Existují ovšem i další a Facebook podporuje i je. Pro přesun například do Koofru, Photobucketu nebo Backblaze B2, které jsou také podporovány, prakticky jenom zkopírujeme stejný postup jako u dvou výše zmíněných, jen cílovou destinaci si zvolíme podle úložiště, které jsme si vybrali.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/digital-cameras-photography/how-to-transfer-facebook-photos-videos/