Fotky a videa z Facebooku jde snadno přesunout jinam. Všechna data tak zůstanou v bezpečí

Potřebujete přenést své fotky nebo videa z Facebooku na jinou službu? Dneska vám ukážeme, jak takový přesun provést pro služby Dropbox, Fotky Google a pár dalších.

Používáte už Facebook dlouhá léta a teď jste se rozhodli, že už na této síti dál být nechcete? Dobrá, ale co s těmi stovkami fotek a videí, která jste tam za ty roky nahráli? Facebook pro vás má jednoduchý nástroj, díky kterému můžete všechna svá multimédia přenést na jednu z těchto externích služeb: Dropbox, Fotky Google, Koofr, Backblaze B2 a Photobucket. Postup je naprosto jednoduchý a zvládne ho opravdu každý.

Přenos do Fotek Google

Pro přesunutí do Fotek Google budete nejprve potřebovat účet u Googlu. Pokud jej máte, můžeme začít s přesunem. Na svém Facebooku si najděte možnost Nastavení a soukromí -> Nastavení. Zde vidíme možnost Vaše informace na Facebooku a pro přenos nyní zvolíme možnost Přenést kopii vašich informací. Po zadání hesla vybereme jako cíl přenosu Fotky Google a posledním krokem je vybrat si zvolené soubory k přesunu.

Mohlo by vás zajímat:  Cestujte s notebookem bezpečně. Zařízení i data v něm je třeba chránit za všech okolností
Zdroj obrázku: Freepik

Přenos do Dropboxu

Pro migraci na Dropbox je způsob prakticky totožný. Opět na Facebooku najděte možnost Nastavení a soukromí -> Nastavení -> Vaše informace na Facebooku a Přenést kopii svých informací. Tentokrát ale ze seznamu možností, kam chceme naše data převést, zvolíme možnost Dropbox. Opět si vybereme soubory určené k přenosu a po jejich zvolení potvrdíme přenos. Je možné, že Facebook bude potřebovat některá práva, která mu musíte pro úspěšný přenos povolit.

Tímto jsme si popsali přenos na dvě největší známá uložiště. Existují ovšem i další a Facebook podporuje i je. Pro přesun například do Koofru, Photobucketu nebo Backblaze B2, které jsou také podporovány, prakticky jenom zkopírujeme stejný postup jako u dvou výše zmíněných, jen cílovou destinaci si zvolíme podle úložiště, které jsme si vybrali.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/digital-cameras-photography/how-to-transfer-facebook-photos-videos/