Najděte svůj Android telefon díky jednoduché funkci. Systém nabízí i zabezpečení proti zlodějům

Najděte svůj Android telefon díky jednoduché funkci. Systém nabízí i zabezpečení proti zlodějům

Ve svém telefonu si ukládáme opravdu velmi citlivé údaje a informace. Proto rozhodně nechceme, aby se v případě ztráty dostal do špatných rukou. Naštěstí Google nabízí službu Najít moje zařízení, díky které dostaneme poměrně přesnou lokalizaci svého zařízení.

Google Find My Device

Tato služba může být tím nejlepším pomocníkem při hledání vašeho ztraceného zařízení. Je k dispozici jako samostatná webová stránka nebo aplikace pro Android. Stačí, abyste byli přihlášeni ke svému účtu Google, a v této službě se vám zobrazí všechna aktivní zařízení, která máte. A nabídne vám hned několik možností, co se ztraceným nebo odcizeným telefonem udělat. Nejen podívat se na mapě, kde se nachází.

Mohlo by vás zajímat:  Na internetu je více nebezpečí, než užitečných věcí. Obrana může být snadná, když se ví jak na to

Hledejte podle zvuku

Pokud se vaše zařízení nachází někde poblíž, nebo si to alespoň myslíte, pak klikněte na možnost Přehrát zvuk. Měla by se spustit melodie na nejvyšší možné hlasitosti, a proto pokud je telefon někde ve vašem dosahu, pak jej najdete podle sluchu. Pokud žádný zvuk neslyšíte nebo jste telefon našli, pak stačí opět kliknout pouze na možnost Zastavit zvuk.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabezpečte své zařízení

Pokud se vám po předchozím pokusu nepodařilo najít své zařízení, nadešel čas se ho alespoň pokusit zabezpečit. Máte hned několik možností a jednou z nich je telefon uzamknout. Tím zabráníte tomu, aby se k němu kdokoliv dostal. Rovněž je zde možnost přidat zprávu, která se zobrazí každému, kdo by se k vašemu telefonu mohl dostat. Nejlepší by tedy asi bylo napsat tam telefonní číslo nebo jiný kontakt, kde vás mohou zastihnout.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Chrome šetří čas i prostor. Šikovné triky usnadní práci na maximum

Vymažte na dálku data

Posledním krokem, pokud jste telefon stále nenašli, je kompletní vymazání dat na dálku. Pro tuto možnost stačí kliknout na Vymazat zařízení. Je lepší, když vaše data nebude mít vůbec nikdo, když už se vám nepodařilo telefon najít. Ovšem berte na vědomí, že tato akce je nevratná!

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/mobile/stolen-or-lost-android-phone-heres-how-to-find-it-and-get-it-back-as-fast-as-possible/