Pomozte svým dětem zůstat v bezpečí. Na internetu čekají hrozby na každém kroku

Pomozte svým dětem zůstat v bezpečí. Na internetu čekají hrozby na každém kroku

Děti patří mezi nejohroženější skupinu, která se pohybuje na internetu, a nejvíce zločinců se zaměřuje právě na ně. Naučte proto své děti, jak se na internetu chovat a jak se pohybovat, aby byly v co největším bezpečí.

Šest z deseti dětí se pohybuje v nebezpečném prostředí internetu

Není to tak dávno, kdy se objevila zpráva z kybernetického oddělení FBI. Počet zločinů, které byly spáchány na dětech, vzrostl meziročně o 144 procent. A od roku 2015 do roku 2020 se eviduje na 10 000 takovýchto útoků. Navíc se do toho vložila i společnost Surfshark, která se zabývá kybernetickou bezpečností. A podle jejího zjištění se riziku online hrozeb vystavuje šest z deseti dětí do věku dvanácti let.

Mohlo by vás zajímat:  Starší iPad získá nové využití v kuchyni, ložnici i dětském pokoji

Bavte se s dětmi o nebezpečí na internetu

Děti ještě nemají tolik rozumu a kdejaká blikající blbost je dokáže opravdu silně zaujmout. Promluvte si s nimi o nebezpečí na internetu a vysvětlete jim sami, co je a co není na internetu bezpečné dělat. Na internetu navíc najdete spoustu příruček, ve kterých se dozvíte, jak se s dětmi o této problematice bavit, na co si dát pozor a co na internetu nedělat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro ty opravdu nejmenší zvolte možnost rodičovské kontroly

Pokud máte o své děti opravdu strach, pak si pořiďte do svého zařízení aplikaci pro rodičovskou kontrolu. Díky ní můžete blokovat explicitní obsah a zabráníte dětem přístup všude, kam si jenom zamanete. Pokud nad tím uvažujete, ale nechce se vám za tuto možnost platit, pak vás můžeme uklidnit. Velké společnosti ví, že jde o veliký problém, a tyto funkce nabízejí jak Apple, tak Google i Microsoft zcela zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Samotný Google nemusí stačit. Pro vyhledávání se hodí rozšíření, která výsledky vylepší

Obzvláště v dnešní době na internetu čeká nebezpečí opravdu všude. Například phishingové stránky a podvodníci na sociálních sítích jsou jevem na denním pořádku. Proto je opravdu třeba děti na tyto nástrahy připravit. Obzvláště teď, kdy jsou podvody tak propracované, že mnohdy naletí i dospělý člověk.

Zdroj: https://www.nidirect.gov.uk/articles/keeping-children-safe-while-out-and-about