Správce hesel ušetří mnoho starostí. Od teď už si stačí pamatovat jediné heslo

Správce hesel ušetří mnoho starostí. Od teď už si stačí pamatovat jediné heslo

Dnes potřebujeme heslo pomalu i na záchod, ale kdo si to má pořád všechno pamatovat? Naštěstí právě pro tyto případy byl vyvinut super společník. Správce hesel je opravdu skvělá věc a díky němu stačí, když si pamatujete jen jedno jediné heslo.

Správci hesel jsou aplikace, které slouží ke generování hesel pro všechny stránky, kam se přihlašujete. Ve vašem virtuálním trezoru je uloží, a když se později na nějakou z těchto stránek opět potřebujete přihlásit, tak vaše heslo automaticky vyplní. Vše, co k tomu budete potřebovat, je vybrat si ten nejvhodnější program a samozřejmě zapamatovat si jedno heslo, kterým se dostanete ke všem ostatním.

Mohlo by vás zajímat:  Vymazání mezipaměti v Android zařízeních může vyřešit hned několik problémů. Potřebné kroky zvládne každý

Od teď si stačí pamatovat jediné heslo

S tímto programem si už nebudete muset pamatovat stovky hesel, nebo si je někde zapisovat na papír. Všechna vaše hesla budou hezky na jednom místě a budete k nim mít kdykoli přístup. Hesla k vámi navštěvovaným stránkám si samozřejmě můžete vytvořit i sami, ale v základu je program náhodně vygeneruje za vás. Jediné heslo, které si tak budete muset pamatovat, je to, kterým se budete přihlašovat právě k tomuto správci hesel.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence se stává součástí našeho života stále více
Zdroj obrázku: Freepik

Placení i bezplatní správci hesel

Jak už to tak bývá, můžete si pořídit program placený, nebo neplacený. Že je program zdarma, hned nutně neznamená, že je špatný, a na třech příkladech, které jsme si pro vás připravili, se o tom můžete i přesvědčit. Mezi nejlepší bezplatné správce hesel patří bez pochyb aplikace jménem Myki, Bitwarden nebo Norton Password. Naopak mezi ty nejlepší placené bychom zařadili Dashlane, Zoho Vault nebo Keeper.

Vyberte si tedy jednoho správce hesel, který vám bude vyhovovat, a nastavte si u něj hlavní heslo. To budete vyplňovat vždy, když budete potřebovat přístup k nějakému z uložených hesel. Přece jenom bezpečnost je důležitá, ale není v lidských silách si všechna tato hesla pamatovat. A tento problém vám dneska odpadne.

Zdroj: https://www.pcworld.com/article/407092/best-password-managers-reviews-and-buying-advice.html