Karta eSIM je dostupná pro všechny Android telefony. Malá krabička pojme až 15 karet

Karta eSIM je dostupná pro všechny Android telefony. Malá krabička pojme až 15 karet

Věděli jste, že eSim kartu již může mít každý, kdo má telefon s operačním systémem Android? Vše, co k tomu potřebujete, je malá kartička eSIM.me. Tu si můžete pořídit i za pár korun. Záleží na tom, jak velkou kapacitu budete potřebovat.

Spousta lidí si myslí, že eSIM musí být součástí základní desky již od výroby, jenže společnost eSIM.me to jasně vyvrací. Díky její službě totiž můžeme dostat eSIM prakticky do jakéhokoliv telefonu, který běží na OS Android. Jediné, co potřebujeme, je malá krabička, která se vkládá do slotu pro nanoSIM karty. Podle toho, jakou verzi si koupíme, pak můžeme na této krabičce mít až patnáct různých karet SIM.

Mohlo by vás zajímat:  Při ztrátě dat není vše ztraceno, lze je obnovit

Je velká jako běžná SIM, ale umí toho mnohem více

Běžná SIM obsahuje malý procesor a úložiště, kde si můžete ukládat kontakty a zprávy. Ovšem eSIm.me vám dodá krabičku, která toho umí výrazně více. Dostanete se ke kartě, která má samostatný eSIM OS. Tento operační systém dále komunikuje s Androidem, a pokud váš telefon má verzi devět a novější, pak nebude problém s jeho používáním. Vše, co tedy k používání potřebujete, je jedna bezplatná aplikace, kterou stáhnete z Google Play, a pak samozřejmě zaregistrovat svou e-SIM za pomoci kódu, který vám poskytne operátor.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence člověku práci nevezme. Je nápomocná, základní předpoklady jí ale chybí
Zdroj obrázku: Freepik

Podstatnou nevýhodou této služby je vysoká cena

Výhody jsou tedy v tom, že můžete mít na jednom telefonu prakticky až patnáct různých SIM karet, což je hezké, ale samozřejmě jsou zde i nevýhody. Tou hlavní je cena této služby. Licence pro jeden telefon na 5 slotů stojí skoro tisíc korun. A to jsme u té nejlevnější varianty. Pokud byste měli zájem o maximum, což je zmiňovaných 15 slotů, tak si připravte nejméně dva tisíce korun. Navíc je zde ještě možnost Dual, která vám povolí až třicet různých karet, ale tady se pohybujeme okolo čtyř tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat:  Zpomalený notebook rozběhne výměna disku, rozšíření RAM nebo aktualizace systému

Pokud tedy tuto službu nepotřebujete, pravděpodobně vás vyjde levněji si v telefonu držet dvě karty bez poplatku a na dovolené si koupit jednu turistickou.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/esim-me-sim-card/