Se zrychlením Windows 10 pomůže samotný systém. Nabízí k tomu několik jednoduchých funkcí

Stejně jako ostatní operační systémy i Windows 10 časem začne zpomalovat, a pokud chceme, aby zase zrychlil, pak se tomu musíme věnovat osobně. Samo se totiž nikdy nic nevyřeší. Dnes pro vás máme pár tipů, jak toho docílit.

Začněte funkcemi Windows 10

Začít můžeme s pomocí samotného systému. Ten nám totiž nabízí nástroje, díky kterým můžeme provádět defragmentace disků, odstraňovat dočasné nebo duplicitní soubory a omezit aplikace, které se spouštějí se startem systému. Tohle všechno razantně uleví počítači a pomůže mu fungovat zase o něco rychleji.

Defragmentujte pevný disk

Pokud máte ve svém počítači HDD, pusťme se do jeho defragmentace. Tato funkce není určena pro SSD disky a rychlejší. Do vyhledávacího pole ve Windows napište „defrag“ a klikněte na možnost, která se vám objeví. Jmenuje se Defragmentovat a optimalizovat jednotky. Nyní zvolte disky, kterých chcete, aby se to týkalo, a spusťte proces. Za pár minut máte hotovo a pevný disk je jako vyměněný!

Mohlo by vás zajímat:  Těchto 10 věcí svému telefonu nikdy nedělejte. Problémy, které hrozí, nikdo nechce zažít
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce Storage Sense

Tato funkce je pro výchozí nastavení deaktivována, ale pokud chcete docílit co nejlepšího stavu svého PC, pak byste ji měli povolit. Hlavním smyslem tohoto programu je automatické odstraňování nepotřebných a dočasných souborů. Aktivujete ji tak, že do vyhledávacího pole napíšete „úložiště“ a vyberete možnost Nastavení systému-> Výsledek úložiště.

Ve správci úloh vypněte nepotřebné programy po spuštění

Ve správci úloh, který jednoduše vyvoláte kombinací kláves Ctrl+ Shitf + Esc, vyberte záložku Po spuštění. Ze seznamu, který nyní vidíte před sebou, postupně vypněte vše, co dokážete oželet při startu Windows. Vypnutí je jednoduché a vše, co je potřeba udělat, je kliknout na danou aplikaci pravým tlačítkem myši a zvolit možnost Zakázat.

Těmito několika málo kroky můžete zcela zdarma jen s pomocí Windows opět zrychlit celý systém.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-speed-up-windows-10