Meta chce chránit uživatele Horizon Worlds před obtěžováním. Avataři si budou držet osobní hranice

Společnost Meta zavedla nově ve své VR síti Horizon Worlds minimální vzdálenost mezi avatary. A proč vlastně? Spousta uživatelů, převážně žen, si začala stěžovat na sexuální obtěžování.

Mnoho z vás si asi říká, co to vlastně Horizon Wolrds je. Dovolte nám ve zkratce představit, o co jde. Jedná se o platformu virtuální reality, která je na světě teprve od prosince. Je to jeden z nejslibnějších pokusů o vybudování virtuálního vesmíru, který by jednou mohl spojovat celý svět. Prozatím se testuje pouze v Americe a Kanadě a vypadá více než slibně.

Jak vlastně osobní hranice funguje?

Je to naprosto jednoduché. Kolem vašeho avatara nově uvidíte již zmíněnou hranici a tu nesmí nikdo jiný překročit. Pokud se o to přece jen někdo pokusí, pak bude zablokován jeho pohyb vpřed a nebude k vám puštěn. Tato funkce je nastavena v základu, a pokud si ji sami nevypnete, tak bude aktivní. Nemusíte se tedy bát, že by se k vám nedostali přátelé a známí. Tahle novinka je zde opravdu pouze preventivně proti neznámým útočníkům.

Mohlo by vás zajímat:  Prstence na srážkových radarech budí zbytečné obavy. Jejich vznik je přirozený a neznamenají žádnou katastrofu
Zdroj obrázku: Freepik

Sexuální obtěžování je velký problém i ve virtuální realitě

Horizon Wolrds již jednu podobnou funkci v sobě má. Ta vašemu avatarovi odstraní ruce, pokud se nevhodně dotknete jiné postavy. Nově se tedy přidává ještě osobní hranice, protože jak se zdá, první funkce nebyla dostatečná a uživatelé si stále stěžovali na to, že byl jejich avatár obtěžován. Nemůžeme se ale divit, že přistoupili k těmto funkcím. Spousta žen uvedla, že ihned po připojení byla sexuálně obtěžována, a to by se nemělo dít ani ve virtuálním světě.

Musíme uznat, že Meta se k této věci postavila tak, jak se patří. A věříme, že se jí budování virtuálního vesmíru povede. Bude to sice ještě dlouhá cesta, která bude potřebovat roky práce a technologický pokrok, ale za tu dřinu by to mohlo stát!

Zdroj: https://wersm.com/meta-introduces-personal-boundary-between-avatars-to-protect-users-from-harassment/