Meta chce chránit uživatele Horizon Worlds před obtěžováním. Avataři si budou držet osobní hranice

Meta chce chránit uživatele Horizon Worlds před obtěžováním. Avataři si budou držet osobní hranice

Společnost Meta zavedla nově ve své VR síti Horizon Worlds minimální vzdálenost mezi avatary. A proč vlastně? Spousta uživatelů, převážně žen, si začala stěžovat na sexuální obtěžování.

Mnoho z vás si asi říká, co to vlastně Horizon Wolrds je. Dovolte nám ve zkratce představit, o co jde. Jedná se o platformu virtuální reality, která je na světě teprve od prosince. Je to jeden z nejslibnějších pokusů o vybudování virtuálního vesmíru, který by jednou mohl spojovat celý svět. Prozatím se testuje pouze v Americe a Kanadě a vypadá více než slibně.

Mohlo by vás zajímat:  Smazaná data v telefonu mohou být za pomoci speciálního softwaru obnovena

Jak vlastně osobní hranice funguje?

Je to naprosto jednoduché. Kolem vašeho avatara nově uvidíte již zmíněnou hranici a tu nesmí nikdo jiný překročit. Pokud se o to přece jen někdo pokusí, pak bude zablokován jeho pohyb vpřed a nebude k vám puštěn. Tato funkce je nastavena v základu, a pokud si ji sami nevypnete, tak bude aktivní. Nemusíte se tedy bát, že by se k vám nedostali přátelé a známí. Tahle novinka je zde opravdu pouze preventivně proti neznámým útočníkům.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní židle zlepší zážitek ze hry a zajistí komfort při dlouhém sezení
Zdroj obrázku: Freepik

Sexuální obtěžování je velký problém i ve virtuální realitě

Horizon Wolrds již jednu podobnou funkci v sobě má. Ta vašemu avatarovi odstraní ruce, pokud se nevhodně dotknete jiné postavy. Nově se tedy přidává ještě osobní hranice, protože jak se zdá, první funkce nebyla dostatečná a uživatelé si stále stěžovali na to, že byl jejich avatár obtěžován. Nemůžeme se ale divit, že přistoupili k těmto funkcím. Spousta žen uvedla, že ihned po připojení byla sexuálně obtěžována, a to by se nemělo dít ani ve virtuálním světě.

Mohlo by vás zajímat:  K nabíjení dronů nebude potřeba zásuvka. Unikátní projekt přináší možnost nabití během jejich letu

Musíme uznat, že Meta se k této věci postavila tak, jak se patří. A věříme, že se jí budování virtuálního vesmíru povede. Bude to sice ještě dlouhá cesta, která bude potřebovat roky práce a technologický pokrok, ale za tu dřinu by to mohlo stát!

Zdroj: https://wersm.com/meta-introduces-personal-boundary-between-avatars-to-protect-users-from-harassment/