Prodat starý telefon můžeme přes obchodní společnost nebo online

Mobilní telefony jsou spotřebním zbožím, co si budeme vykládat. Některé vydrží déle, jiné méně. Jakmile se jejich čas chýlí ke konci, dáme je bokem a koupíme si nové zařízení. Poté se nabízí otázka, co se starým kouskem. Někteří jej využijí v domácnosti pro jiné účely, darují druhým nebo dětem, některým tyto telefony leží v šuplíku a akorát se na ně práší. Pokud s ním nemáte dlouhodobé plány, jak byste chtěli telefon později využít, je obrovská škoda nechat toto zařízení jen tak být. Pro pozdější sběratelské účely by mělo být toto zařízení v zachovalém stavu, nejlépe ve špičkovém. Pokud se jej chystáte prodat, víte, kam se obrátit?

Mohlo by vás zajímat:  Díky emoji nejsou zprávy nikdy nudné. Jejich oficiální databáze se každým rokem rozrůstá

Prodej prostřednictvím obchodních společností

Jestliže se chystáte prodat svůj telefon přes obchodní společnost, velkou výhodou je rychlostpohodlnost vyřízení. Ať už navštívíte kamennou prodejnu, nebo se chystáte řešit vše přes webovou stránku, snadno zjistíte, zda je váš typ na seznamu pro odkoupení nebo určený k výměně. Toto zařízení může být prodáno dále nebo posláno k recyklaci. Ceny jsou jasné, takže se nemusíte zbytečně otravovat s různým vyjednáváním, jak tomu bývá při online prodeji.

Mohlo by vás zajímat:  Roboti dokážou nahradit člověka ve stále více situacích. Už chodí místo dětí do školy

Tento způsob prodeje má však i stinné stránky. Ne všechny společnosti umožňují tento způsob výměny nebo prodeje. Některé společnosti jsou dost náchylné i na to, v jakém stavu předáváte telefon. Podle toho vám mohou snížit samotnou cenu, nebo jej dokonce odmítnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Online prodej

Online prodej na aukci nebo bazaru je dalším způsobem, kde můžete prodat svůj starý telefon. Oproti předchozímu způsobu lze získat a sjednat daleko lepší cenu. Tímto způsobem prodáte téměř jakýkoliv telefon, který byste jinak neprodali u obchodní společnosti. Toto prostředí je také ideální pro porovnání s ostatními prodávajícími, kteří nabízí stejný mobil.

Mohlo by vás zajímat:  Ranní vstávání už nebude horor. Tyto aplikace pomůžou začít den s úsměvem

Stinnou stránkou takového způsobu je časová náročnostvynaložené úsilí. Musíte zařízení umístit na web, pořídit fotky, napsat, v jakém stavu je, hledat kupce a vyjednávat s nimi. Po úspěšné domluvě přichází setkání s dotyčnou osobou nebo zařízení dopravy. Máte zde také riziko, že kupující může být podvodník, takže pozor.

Zdroj: https://www.cnet.com/deals/sell-my-phone-for-cash-tips-to-maximize-your-profit/