PlayStation 5 patří k tomu nejlepšímu na trhu. Za skutečný zážitek ze hry si ale připlatíte

Než utratíte peníze za nejnovější konzoli od Sony, zvažte, zda se jedná o správný krok. Momentálně na trhu existují dvě varianty této konzole. Standardní verze s diskovou jednotkou vyjde okolo 17 000, druhá verze, digitální bez diskové jednotky, vyjde o 2–3 tisíce méně. Ani jeden model však není levnou záležitostí. Cena se vyšvihla kvůli nedostatku součástek. Při uvedení na trh se ceny pohybovaly okolo 10 000, respektive 13 000.

Investice nekončí koupí konzolí. Ceny herních titulů se pohybují okolo 1500–2000 Kč. Pro hraní online si budete muset u většiny her pořídit PlayStation Plus, což stojí minimálně 1200 Kč. Nutno ale dodat, že členstvím získáte přístup ke stažení her, které vám zůstanou i po vypršení tohoto členství, navíc každý měsíc jsou k dispozici ke stažení 2–3 herní tituly, které vám rovněž zůstanou. Nicméně tímto náklady nekončí a příslušenství, jako je další ovladač pro hraní v kooperaci, vyjde na necelé 2000 Kč. Chcete-li kompenzovat náklady, můžete zkusit prodat PlayStation 4.

Kompatibilita her z PS4 na PS5

PS4 obsahuje velkou sbírku vynikajících herních titulů. Nemusíte se obávat, s přechodem na PS5 neztratíte možnost zahrát si hry, které jste nemohli z jakéhokoliv důvodu hrát na PS4. K hraní her na PS5 můžete využít i ovladače z PS4. Nicméně je dobré i dodat, že rychlost her, respektive načítání, je poznat.

Zdroj obrázku: Freepik

Čekání se může vyplatit

Když si pořídíte konzoli hned po jejím vydání, hrozí zvýšený výskyt chyb, ať už hardwarových, tak i softwarových. Po nějaké době výrobci tyto mouchy vychytají, a vy si tak můžete pořídit konzoli po nějaké době uvedené na trh. Na druhou stranu čekat nějakou dobu, zatímco si druzí užívají nejnovější tituly, může být iritující. Zkrátka je na vás, zda vydržíte čekat, nebo ne.

Jak jsme psali výše, dříve bylo složité sehnat konzoli ihned po vydání na trh. Nicméně během letošního roku se dostupnost zlepšila.

Je pro vás opravdu vhodnou volbou oproti Xboxu?

Nezapomeňte na konkurenci na trhu v podobě Xboxu od společnosti Microsoft. Nové typy Xbox Series X a S byly uvedeny ve stejnou dobu jako PlayStation 5. Pokud patříte k fanouškům PS konzolí, volba je jednoduchá, ale ostatní se mohou rozhodnout jinak. Xbox Series S je sice méně výkonná herní konzole, ale cenově dostupnější, okolo 7 000. Všechny nové herní konzole od Xboxu jsou kompatibilní se staršími herními tituly. Xbox Game Pass je obdobou PlayStation Plus, kde ale nabízí lepší herní tituly než u členství u Sony. Kromě herních konzolí si můžete koupit i herní počítač, zkrátka variant je spousta.

Každopádně tento článek vás nemá odradit od koupi Sony PlayStation 5. Má vás pouze informovat o tom, co vás čeká po pořízení herní konzole, že s koupí samotné konzole investice nekončí. Nicméně tato herní konzole patří k tomu nejlepšímu, co můžete sehnat, a hodiny hraní můžou být skvělou investicí pro vás nebo vaše děti na úkor jiných aktivit. Nutno dodat, že konzole nabízí přihlášení do streamovacích platforem, jako je:

  • Spotify,
  • Netflix,
  • HBO MAX,
  • Amazon Prime.
Zdroj: https://www.theverge.com/21450334/playstation-5-ps5-sony-news-price-features-specs-hardware-games