Meditační aplikace pomohou zklidnit tělo i mysl. Je důležité přistoupit k nim správně

Od první chvíle, kdy přijdeme na svět, začínáme postupně nasávat život a okolí. Nejdříve rosteme a nemáme žádné povinnosti, s přibývajícím věkem začneme chodit do školky, škol, až začneme pracovat a zakládat rodiny. Jak se vyvíjí technologie a jsou kladeny čím dál tím větší nároky na živobytí, trávíme více času v práci nebo jinými povinnostmi. Často tak zapomínáme na sebe a hlavně na zklidnění. Zkrátka naučit se odpočívat a trochu zpomalit. Ke zklidnění mohou pomoci různé činnosti včetně meditace. Na trhu je k dostání spousta aplikací, které nabádají ke stažení a používání, ale ne všechny jsou tak kvalitní, aby splnily hlavní účel.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp nabízí skvělé funkce, které používání aplikace ještě víc zpříjemní a usnadní

Výhoda meditačních aplikací

Velkou předností meditačních aplikací je celková dostupnost. Začít meditovat můžete téměř kdekoliv a kdykoliv. Například v práci můžete začít meditovat, jakmile se vám naskytne prostor a čas. Taková meditace během polední pauzy, proč ne? Aplikace vyhoví jak nováčkům, tak i ostříleným jedincům. Za vyzkoušení rozhodně stojí Headspace nebo Calm.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Začneme hezky od začátku. Aby člověk vytěžil maximum z meditací, je potřeba, aby začal postupně a neztrácel naději, když se mu ze začátku nedaří. Důležitá je pravidelnost, kdy postupně přidáváte délku trvání, aby se zachovala kvalita, jen díky tomu můžete pomýšlet na správné fungování a vytěžit maximum z meditace. Co ovšem nabízí aplikace? Aplikace se zaměřují na to, aby vás motivovaly různými odznaky za plnění, ale v takovém případě může hrozit, že se budete honit za sbíráním trofejí místo toho, abyste doopravdy meditovali.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční mobilní hotspot lze opravit jednoduchou změnou nastavení

Jak se vyhnout rušivým vlivům

Řešení je jednoduché, přestaňte soutěžit sami se sebou nebo s ostatními. V tomto případě je opravdu zbytečné a kontraproduktivní tímto způsobem jednat. Cílem meditace je odpověď na nejrůznější otázky, řešit problémy, uvolnit tělo a osvěžit mysl, aniž byste používali nějaké medikamenty.

Tímto samozřejmě nenabádáme ke smazání takových aplikací, nýbrž ke správnému používání a vyvarování se honbě za „úspěchem“. Úspěch je, když se naučíte správně meditovat, dostanete odpovědi na své otázky, snížíte starosti a dosáhnete vnitřního klidu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/meditation-apps-potential-health-risks/