Android telefon lze použít jako jednoduchý GPS tracker

GPS je velice užitečným parťákem, když se potřebujeme někam dostat, ale neznáme cestu. Jeho cenné služby využijeme také tehdy, pokud nám bylo odcizeno zařízení nebo jsme jej ztratili. GPS funguje bez nutnosti mít zapnuté internetové připojení, stačí si předem stáhnout mapy.

Sledování prostřednictvím nativních prvků Android

Většina zařízení má již několik let (od roku 2014) vestavnou funkci Najít mé zařízení. Tato služba předává informace Googlu o aktuální poloze, takže máte přehled o tom, kde se vaše zařízení momentálně nachází. Aby funkce správně fungovala, je vyžadován povolený přístup k poloze, jenž by měl být viditelný na Google Play. Zapněte si funkci Najít zařízení, pokud dosud nemáte. Začněte tím, že přejdete do Nastavení -> Hesla a zabezpečení -> Soukromí -> Najít mé zařízení a povolte funkci. Přesné kroky se mohou lehce lišit, záleží na typu telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  Hackeři nejčastěji cílí na bankovní a vládní instituce, neunikají jim ani známé osobnosti

Po aktivaci stačí spustit webový prohlížeč a přejít na řídicí panel Najít mé zařízení a přihlásit se ke svému účtu Google. Jakmile se přihlásíte, získáte aktuální stav o svém telefonu (poslední známá poloha, připojení k internetu a aktuální stav baterie).

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace pro sledování

Nelíbí se vám vestavěná funkce Androidu? Vyzkoušejte dvě aplikace šité přímo pro vaše potřeby. Začneme s Life360, která je oblíbená mezi uživateli. Zde můžete sdílet své údaje s rodinou nebo vybranými přáteli, jak to znají uživatelé iPhonu. Při potížích se můžete obrátit na členy, s nimiž sdílíte polohu, a použít jejich informace k vyhledání informací nebo sledovat své dítě. Aplikace je zdarma ke stažení.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční USB port lze řešit mechanicky nebo na úrovni softwaru

Druhá aplikace je Prey. Ta se velmi podobá Find My Device. Dokáže z vašeho mobilního telefonu udělat GPS Tracker. Její velkou výhodou je, že je k dispozici na více platformách (Windows, Mac, Linux i iPhone). Aplikace je zdarma ke stažení.

Nevýhody použití Android zařízení

Použití Android zařízení jako GPS trackeru může zachránit situaci a z krátkodobého hlediska se určitě jedná o skvělou volbu, ale z dlouhodobého hlediska toto použití určitě nedoporučujeme. Má totiž tři hlavní nevýhody. O které se jedná?

  • Životnost baterie
  • Kvalita signálu
  • Rizika a náklady
Mohlo by vás zajímat:  Technologie neustále mění náš každodenní život. Umělá inteligence není jediná

Životnost baterie je asi to nejdůležitější, co můžeme v daném momentě řešit. S kvalitou signálu se můžeme potýkat téměř kdekoliv. A co si budeme vykládat, když vám spadne telefon i z malé výšky, může se poškodit displej. GPS Trackery jsou přeci jen vyrobeny z odolnějšího materiálu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/gps-enabled-smartphone-tracking-device/