Windows 11 vydal důležitou aktualizaci, která odstraní vážnou chybu stojící za pomalým výkonem disků

Windows 11 vydal důležitou aktualizaci, která odstraní vážnou chybu stojící za pomalým výkonem disků

Dlouho kritizovaná chyba, která je ve Windows 11 už od července a výrazně omezuje výkon a rychlost SSD a HDD disků, by měla být konečně jednou provždy opravena novou aktualizací. A trvalo to jenom půl roku!

Na začátku února byla oznámena velká aktualizace pro Microsoft Windows 11. Tahle aktualizace je opravdu dlouho očekávaná uživateli, protože už od poloviny loňského roku měla spousta z nich velké problémy s pevnými disky. Kvůli několika chybám v předchozím updatu disky ztrácely výkon a bylo hlášeno i zpomalení o padesát procent oproti Windows 10. Touto aktualizací by již snad vše mělo být opraveno a uživatelé si mohou oddechnout.

Mohlo by vás zajímat:  Létající vozidlo Zeva Aero má za sebou úspěšnou zkoušku. Budoucnost rychlého létání je na dosah

Kdy se aktualizace konečně objeví?

Tento update je uživatelům k dispozici od osmého února jako jedna z volitelných aktualizací, které se objevují každé úterý. Důležité je, že tato aktualizace je volitelná, a proto vám nebude automaticky nabídnuta a musíte si ji stáhnout manuálně přes oficiální službu Windows Update.

Zdroj obrázku: Freepik

Kde najdeme aktualizace pro Windows 11?

Pokud je již po zmíněném datu a stále není vidět, doporučujeme aktualizovat vše ve frontě Windows Update. Ten najdeme úplně jednoduše například tak, že do vyhledávače ve Windows napíšeme Windows Update. Ihned nám bude nabídnuta možnost vyhledat aktualizace. Za pár vteřin již budete vědět, jestli je aktualizace připravena, nebo ještě nedorazila. A pár jednoduchými kliknutími můžete vše potřebné stáhnout a nainstalovat.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní 5G sítě budou přenášet mikrosatelity, staré vysílače zmizí ze světa

Pokud ovšem netrpíte žádnými problémy s rychlostí pevných disků nebo průzkumníkem, pak není důvod si daný update na váš počítač instalovat. Jak jsme již zmínili, je dobrovolný a zaměřený hlavně na opravu chyby s pevnými disky a sekajícím se průzkumníkem souborů.

Zdroj: https://www.techadvisor.com/news/windows/windows-11-storage-performance-bug-fix-3812972/