Nejzbytečnější programy pro Windows, které mají dobu slávy dávno za sebou

Stejně jako roste ve vaší zahradě plevel, který musíte vytrhat, i operační systém Windows ve vašem počítači obsahuje zbytečné programy, které jen zabírají místo a mohou zpomalit chod vašeho počítače. V takovém případě se vyplatí tyto programy raději odinstalovat. O jaké programy a aplikace se tedy jedná?

Abyste zjistili, o jaké aplikace se jedná, budete muset najet do Nastavení -> Aplikace -> Aplikace a funkce. Tento postup je u Windows 10, u verze Windows 11 stačí najet do Nastavení -> Nainstalované aplikace. Vyjede seznam nainstalovaných aplikací. Pro odinstalaci jednotlivých aplikací klikněte na tři tečky vedle konkrétní aplikace a zvolte možnost Odinstalovat. U starších verzí Windows tuto nabídku najdete po stisknutí tlačítka Start v sekci Programy a funkce a postupujete podobně jako v novějších verzích.

Mohlo by vás zajímat:  Falešná webová stránka je téměř k nerozeznání. Nenechte se napálit, hrozí ztráta nejcitlivějších dat

Přehrávač videa QuickTime nebo uTorrent

QuickTime je přehrávač videa společnosti Apple. I když je tento přehrávač aktuální pro systémy macOS, integraci se společností Windows ukončil v roce 2016, takže jeho správné fungování zde není vůbec zaručeno. V takovém případě se vyplatí si sehnat náhradu v podobě VLC, který přehraje cokoliv, nebo BSplayer.

μTorrent v době své slávy zažíval doslova boom. Během posledních let ale bylo zaznamenáno několik problémů, které jej řadí mezi nedůvěryhodné. Kromě reklam obsahuje μTorrent spoustu zbytečných softwarových nástrojů. Mimochodem bylo zjištěno, že aplikace obsahuje software pro těžbu kryptoměn, aniž by o tom uživatelé měli ponětí. Pokud využíváte torrenty, využijte raději služeb qBittorent.

Mohlo by vás zajímat:  Bezplatný antivirus je někdy horší než žádný. Investice do placené verze se vyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

CCleaner a další „čističe“

CCleaner patřil kdysi ke spolehlivým programům pro údržbu počítače. Jeho pověst a kvalita klesla od té doby, co jej odkoupila společnost Avast. Mezi další zbytečné programy pro údržbu PC patří MyCleanPC nebo PC Optimizer Pro. Určitě byste měli sáhnout po lepších a důvěryhodnějších programech a aplikacích pro údržbu PC.

Ostatní aplikace

Jaké další aplikace jsou tedy již zbytečné? Pojďme se na ně podívat. Adobe Flash Player, Shockwave PlayerJava už nejsou podporovány webovými stránkami. Myslíte, že to je všechno? Ne, jestli máte v seznamu ještě tyto aplikace, neotálejte a vymažte je také:

  • Microsoft Silverlight,
  • různé toolbary,
  • WinRAR,
  • Bloatware.
Zdroj: https://www.maketecheasier.com/windows-apps-uninstall-immediately/